דווקא בשרב: חלק מהחופים בת"א נסגרו

זה לא כל כך נעים לראות ים סגור, בעיקר לא בשרב: חלק מחופי הרחצה בתל אביב סגורים בגלל שיבושים בשירותי ההצלה ומחסור במצילים. בעירייה אומרים שהסיבה היא הוראה של משרד הפנים, במשרד מדגישים: "הקיץ לא הגיע בהפתעה"

חוף ים בתל אביב (AP)

דווקא באחד הימים החמים בשנה - חלק מחופי תל אביב סגורים בשל שיבושים בשירותי ההצלה. החופים גבעת עלייה, ירושלים, פרישמן, החוף הנפרד וחוף הצוק צפון פתוחים היום לרחצה, שאר החופים סגורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעיריית תל אביב ביקשו להדגיש כי רחצה בחופים ללא מצילים מסוכנת ואסורה, והציבור מתבקש להימנע מכך.

בעירייה תלו את האשמה בהוראת משרד הפנים לפתוח 11 תחנות הצלה במקום תשע כפי שהיה עד היום. "בימים אלו העירייה מנהלת דיונים משותפים עם ההסתדרות ומשרדי הממשלה השונים בנוגע להסכמי שכר עתידיים של המצילים, וממשיכה לפעול לגיוס מצילים כשירים נוספים על מנת לפתוח את מרבית החופים בעיר לרחצה", נמסר מהעירייה.

במשרד הפנים ציינו כי האחריות היא על עיריית תל אביב. "עיריית תל אביב, כמו יתר הרשויות, מחוייבת להעסיק מצילים בחופים בתחומה - שלושה מצילים לסוכת הצלה", נמסר מהמשרד. "על העירייה היה להיערך מבעוד מועד לפתיחת עונת הרחצה בקיץ, שלא הגיע בהפתעה. מהמידע שבידנו מקור הבעיה הוא בסכסוך עבודה בין עיריית ת"א למצילים , ומשרד הפנים איננו צד בעניין".