בגלל יערות הגשם: חדרו לעיריית ת"א ונתלו על הגג

בגרינפיס מאשימים את העירייה בשימוש לא חוקי בעץ האיפאה המגיע מיערות הגשם באמזונס בפרוייקטים של בניה בעיר. כחלק מהמחאה פרצו פעילים של הארגון אל מבנה העירייה ותלו עליו שלט: "חולדאי רד מהעץ". כך זה נראה

שישה פעילים של ארגון גרינפיס חדרו היום (ד') לבניין עיריית תל אביב ותלו על גביו שלט עם הכיתוב: "חולדאי רד מהעץ-STOP Amazon Crime". בארגון מאשימים את עיריית תל אביב בשימוש לא חוקי בעץ האיפאה מהאמזונס בפרוייקטים של בניה ברחבי העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עיריית ת"א הפכה לאחת מצרכניות עץ האיפאה הגדולות בישראל", האשימו בגרינפיס, "היא בנתה את נמל ת"א, פרויקט האיפאה הגדול ביותר בארץ המרוצף ב-20,000 מ"ר של עץ והפכה למובילת המגמה של שימוש באיפאה וקידומו כאופנתי ויוקרתי".

בארגון טוענים כי לאחרונה החלה העירייה להשתמש בעץ האיפאה במסגרת השיפוצים של טיילת להט וכך גם בפרוייקט החיפוי של גג בניין העירייה.

"חולדאי רד מהעץ" (יאיר מיוחס)

בגרינפיס מאשימים, בין היתר, את העירייה כי העץ, שהובא לעבודות בטיילת להט, הגיע דרך ספק שנקנס בסכום של 400 אלף דולר בגלל שימוש בחברות קש כדי לסחור בעץ לא חוקי. "על עיריית תל אביב מוטלת האחריות לברר מהיכן מגיע העץ בו היא משתמשת לפרויקטים עבור רווחת תושבי העיר ובמימונם", קראו בארגון.

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "העירייה דורשת כי עבודות חיפוי יתבצעו בעץ שהגיע ממקור מורשה בלבד ולא מכריתת עצים מסביבתם הטבעית. העירייה תדאג להבהיר ולרענן את ההנחיה לשימוש בחומרי עץ ממוחזר או תחליפים דמויי עץ בפרוייקטים עתידיים, מתוך מחוייבות לצמצום הפגיעה ביערות הגשם".