הבירה חוגגת: המדריך ליום ירושלים

במהלך היום יצויין יום ירושלים בעצרות זיכרון לנופלים וגם במצעד דגלים חגיגי ובמות הרקדה. ראש הממשלה בנימין נתניהו שב והדגשי אתמול כי העיר לא תחולק: "ירושלים זה נצח ישראל, לעולם לא נחצה את ליבנו"

חגיגות יום ירושלים, ארכיון (רויטרס)

47 שנים לאיחוד הבירה: ברחבי ירושלים ייצנו את "יום ירושלים" בשורה של אירועים חגיגיים, שנועדו לציין את איחוד העיר במלחמת ששת הימים. במהלך היום יצויינו גם הנופלים בקרבות על ירושלים וגם יהודי אתיופיה שמתו במהלך המסע לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעה 11:00 בבוקר ראש הממשלה נתניהו ונשיא המדינה פרס ישתתפו בטקס אזכרה ממלכתי לזכרם של יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל, ובשעה 14:00 ייערך טקס זיכרון ממלכתי לנופלים במלחמת ששת הימים ובמלחמת ההתשה.

בשעה 17:00 יחל מצעד ריקוד הדגלים המסורתי, שינוע מגן סאקר עד לכותל המערבי. המצעד הססגוני יעבור ב: רחוב בצלאל, רחוב המלך ג'ורג', כיכר צה"ל, שערי העיר העתיקה ועד לכותל. במהלך המסלול יוצבו במות הרקדה לבנים ולבנות. 

"לעולם לא נחצה את ליבנו". נתניהו (קובי גדעון, לע"מ)

בשעה 19:00 יחל הטקס המרכזי ברחבת הכותל לציון יום ירושלים וזיכרון לנופלים, בהשתתפות נשיא המדינה וראש הממשלה. גם בכנסת יציינו את יום ירושלים בישיבה מיוחדת במליאה, וגם בוועדות ידונו בנושאים הקשורים לעיר, כגון מצב התשתיות במזרח העיר.

אמש (ג') השתתף ראש הממשלה נתניהו בעצרת ההודיה המרכזית לרגל שנת ה-47 לשחרור ירושלים בישיבת מרכז הרב בירושלים והתייחס למעמדה של ירושלים: "לפני 47 שנים אוחדה ירושלים, העיר שחוברה לה יחדיו. כך זה היה מאז וכך זה יהיה תמיד - ירושלים זה נצח ישראל, לעולם לא נחצה את ליבנו", אמר.