הגיעו לבקר את בתם שמתחתנת ונכלאו

אינה גבריליטה צפויה להתחתן בקרוב עם בחיר לבה, נכה צה"ל שבו טיפלה לאחר פציעה. הוריה הגיעו ארצה ממולדובה לבקר את בני הזוג, אך לא הורשו להיכנס ונשלחו למתקן כליאה. "לא האמנתי שזה יכול לקרות", סיפר החתן המיועד לחדשות 2 Online. רשות האוכלוסין וההגירה: "בני הזוג נחתו מבלי להסדיר את הגעתם"

בני הזוג אהוד ואינה

אהוד אברהם, נכה צה"ל בן 45, מתכוון להתחתן בקרוב עם זוגתו בשנתיים האחרונות - המטפלת שסייעה לשקמו לאחר שנפצע במהלך פעילות כמסתערב. אינה גבריליטה, ילידת מולדובה, התרגשה מאוד מהחתונה המתקרבת ותכננה להביא את הוריה לשבועיים בישראל על מנת שיכירו את בן הזוג - אלא שעם נחיתת ההורים בארץ הם סורבו כניסה ונשלחו למתקן כליאה עד לגירוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא האמנתי שזה יכול לקרות", סיפר אהוד לחדשות 2 Online. "לפני שנתיים וחצי הביאו לי אישה מדהימה שסייעה לי להשתקם. אני מתנייד בכיסא גלגלים ובגלל סיבוכים של מחלת הסוכרת אני גם מאבד את ראייתי. היא משמשת בין השאר גם העיניים שלי".

אהוד מספר כי בימים אלה פועלים השניים להסדיר את מעמדה של אינה בישראל, כולל הגיור והחתונה. "היא הדבר היקר לי בעולם", הוא אומר. "אנחנו עומדים להתחתן ורק עכשיו התחלנו את כל הבירוקרטיה. החלטתי להפתיע אותה ולהביא את ההורים שלה, קניתי כרטיסים, עשיתי כל מה שצריך". אהוד ציין כי הורי זוגתו הם בני 65 וכי אין כל סיבה לחשוש כי הם מתכננים להישאר בארץ. "הם לא מהגרי עבודה", הדגיש.

הורי הכלה המיועדת שנכלאו

"רציתי שיכירו אותנו"

הבוקר נחתו בנמל התעופה בן גוריון אך כניסתם סורבה. "התקשרה אליי מישהי ממשטרת הגבולות ואמרה לי שהם לא יכולים להיכנס לארץ", סיפר אהוד בייאוש. "היא אמרה שהיום הם נשלחים למתקן כליאה עד לשבוע הבא, אז יש טיסה נוספת חזרה לארצם".

"רציתי לפגוש אותם, רציתי שהם יכירו אותי, שייראו אותנו ביחד", הוא מספר. "היו לנו תכניות. אני יודע שהם מאוד רצו לראות את ירושלים, אבל זה מה שהם קיבלו במקום בשעות האחרונות מנסים אהוד ובני משפחתו למנוע את הכליאה והגירוש. בשלב זה הצליחו למצוא כרטיס טיסה חזרה ב-23:00, במטרה לחסוך מהם לפחות את השהייה במתקן הכליאה בנתב"ג.

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: "בני הזוג נחתו בנתב"ג מבלי שהסדירו הגעתם מראש. במהלך התשאול התעקשו כי הגיעו לבקר אזרח ישראלי והכחישו בכל תוקף כי המטפלת הסיעודית של הישראלי היא למעשה בתם. נושא החתונה כמובן שלא עלה בשום שלב וזאת סוגיה שעלתה רק עם פניית התקשורת - מה שמעלה תהיות קשות לגבי אמיתותה. עוד נבהיר כי בני הזוג הודו כי תודרכו ע"י גורם ישראלי לשקר לרשויות לגבי נסיבות הגעתם. בנושא השקרים לרשויות ההגירה התייחסו לא פעם בתי המשפט וקבעו כי זו עילה חד משמעית לסירוב כניסה. כניסתם סורבה והם ישובו לארצם ומשם יסדירו הגעתם כדין".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv