הפיגוע בבריסל: גופותיהם של בני הזוג ריוה נחתו בארץ, נתניהו שוחח עם הבנות

גופותיהם של בני הזוג עמנואל ומירה ריוה, שנרצחו בפיגוע במוזיאון היהודי בבריסל בשבת, נחתו בארץ לקראת הלווייתם שתיערך היום בשעה 17:00 בבית העלמין בקריית שאול בת"א. ראש הממשלה נתניהו שוחח עם שתי הבנות של הנרצחים ואמר להן כי "כל עם ישראל מזועזע מהרצח הנורא". לאחר מכן הבטיח ראש הממשלה לדאוג להן

הגעת ארונותיהם (רשות שדות התעופה)

גופותיהם של בני הזוג עמנואל (53) ומירה (54) ריוה, שנרצחו בפיגוע הירי במוזיאון היהודי בבריסל ביום שבת, נחתו הלילה (ג') בנמל התעופה בן גוריון, לקראת הלווייתם שתיערך בשעה 17:00 בבית העלמין קריית שאול בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הבוקר עם בנותיהן של בני הזוג ריוה, ואמר להן כי "כל עם ישראל מזועזע מהרצח הנורא של הוריכן". נתניהו הבטיח לבנות כי "יעשה כל שביכולתו" כדי לדאוג לכל צרכיהן.‬

בני משפחתם ושתי בנותיהן בנות 15 ו-17, מתקשות לקבל את רוע הבשורה בימים האחרונים. "הן מסתגרות בבית ולא יוצאות בכלל ואנו מנסים לעזור להן עם מה כל שאנחנו יכולים", אמרה לחדשות 2 Online קרובת משפחתן גוסיה פורת.

עמנואל ומירה ריוה

"מפחדים שיש לנו מראח חדש"

מאז הרצח, נפוצו שמועות על כך שייתכן שהשניים נרצחו במכוון, בשל עיסוקם בעבר, אבל במשפחה אומרים שאין לכך שחר. "זה רק בגלל שהם יהודים ולא בגלל מקום העבודה שלהם. זה רק שמועות", הבהירו שם - אך ציינו עם זאת שהם לא הגורם המוסמך לקבוע זאת.

במקביל, חקירת הרשויות בבלגיה נמשכת במלוא הכוח - וברחבי המדינה ובכלל באירופה נשמעו גינויים לאירוע הקשה. על פי החקירה, היורה ככל הנראה תיעד את כל האירוע ותכנן אותו היטב. היו בקרב גורמי החקירה שהצביעו על קווי הדמיון בין הרצח בבריסל לבין הפיגוע בבית הספר יהודי בטולוז שבוצע על ידי מוחמד מראח במרס 2012.

פרחים מחוץ למוזיאון היהודי בבריסל (זק"א)

"אנחנו מפחדים שיש לנו מראח חדש", אמר מקור המקורב לחקירה לעיתון בלגי. בעל חנות עתיקות שראה את הרוצח ויצר איתו קשר עין, אמר כי הוא היה נראה "אדיש וקר רוח" לאחר הרצח. למעט המניע האנטישמי שנבדק, ייתכן שהיו לרוצח גם מניעים נוספים. למרות זאת, האבטחה סביב המוסדות היהודים במדינה תוגברה, מחשש לאירועים נוספים.