מת התינוק שטבע בביתו שבתל אביב בשבוע שעבר

במשך חמישה ימים נלחמו הרופאים על חייו של זוהר ארגז, בן 11 חודשים, שטבע לאחר שהמטפלת השאירה אותו ואת אחיו התאום לבדם לזמן קצר באמבטיה. משפחתו תתרום את איבריו. המטפלת: "אני המומה וכואבת"

זוהר ארגז (באדיבות המשפחה)

סוף עצוב: ביחידה לטיפול נמרץ ילדים שבבית החולים דנה בתל אביב נקבע היום (ב') מותו של התינוק זוהר ארגז, בן 11 חודשים, שטבע בשבוע שעבר בביתו שבעיר. המטפלת של זוהר ואחיו התאום מאור השאירה אותם לזמן קצר באמבטיה לבד - אז קרה האסון. במשך חמישה ימים נלחמו הרופאים על חייו - אך מאמציהם עלו בתהו. משפחתו החליטה לתרום את איבריו להצלת חייהם של ילדים אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בששת הימים האחרונים, נאבקנו על חייו של זוהר ארגז ז"ל", סיפרה ד"ר שירלי פרידמן, רופאה בכירה ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים דנה. "זוהר הגיע במצב קריטי לבית החולים לאחר החייאה ממושכת ולצערנו, חרף המאמצים הרבים, נאלצנו היום לקבוע את מותו".

לדבריה, במהלך אשפוזו היה התינוק מונשם ונתמך בתרופות לשמירה על פעילות הלב - אך לא ניתן היה להצילו. "אנו ביחידה מעריכים ומוקרים את אצילות הנפש של משפחת ארגז על החלטתם לתרום את אבריו. בזכות החלטה זו, מותו הטראגי של זוהר, מעניק חיים לילדים אחרים".

זירת האירוע (חדשות 2)

עו"ד שילה דורפמן, פרקליטתה של א', המטפלת החשודה כעת בגרימת מוות ברשלנות, עדכנה אותה על מותו. "אני המומה וכואבת", אמרה המטפלת ומסרה את תנחומיה למשפחה.  

אתמול הגיעה המטפלת לבקר את זוהר בבית החולים - באישור אמו. "אני דואגת לו מאוד, קשה לי עם המצב הזה", אמרה המטפלת. "היא באה בצהריים לבדה, לאחר תיאום איתי ובהסכמת גלית אימו של זוהר", סיפר שי, דודו של התינוק. לדבריו, ביקשה המטפלת להיפגש גם עם האם, אך האם סרבה לכך.

המטפלת: "פתאום שמעתי שקט"

בריאיון למהדורה המרכזית ביום חמישי סיפרה המטפלת על התחושות הקשות שלא עוזבות אותה מאז המקרה. "אני לא ישנה ולא יכולה לסגור את העיניים", אמרה א'. "אני רואה את הפרצוף שלו ובוכה. אני אוהבת אותו כמו הבן שלי".

היא שחזרה את הרגעים שהובילו טביעה: "הכנסתי אותם לאמבטיה, יש להם שני כיסאות. הפעלתי כוח וסגרתי אותם, שמעתי את הקליק. סיבנתי אותם, שרנו, הבאתי להם משחקים. הם שיחקו ושרתי להם. פתאום היו לי כאבי בטן - ולא יכולתי להתאפק. הרגשתי ביטחון שהם בכיסא וזה סגור. הלכתי לדקה לשירותים ואמרתי להם: 'שנייה אני באה'".

"נכנסתי לשירותים - ופתאום אני שומעת שקט", המשיכה. "קמתי מהר, ולפני שיצאתי - ראיתי את זוהר בתוך במים. הרמתי אותו עליי כדי לתת לו אוויר, וגם לחצתי לו על החזה, לא שמעתי דופק".

המטפלת הדגישה כי לא פעלה בכוונה וכי היא אינה יודעת איך קרה שזוהר החליק וטבע. "רק אלוהים יודע איך הוא החליק", אמרה. "אני לא יכולה לסגור את העיניים, הוא כמו הילד שלי. אני עוברת מה שהם עוברים".