מבול של פניות למוקד המשטרה: אילו כבישים יחסום האפיפיור?

המשטרה הקימה מוקד טלפוני מיוחד לרגל ביקור האפיפיור אליו הגיעו משעות הבוקר אלפי פניות. השאלה הבוערת בפי כולם - אילו כבישים ייחסמו ומתי? תושבי ירושלים אמנם כבר מכירים את הנוהל, אך מהמשטרה נמסר כי עומס פניות שכזה נרשם בפעם האחרונה רק בביקור אובמה בישראל בשנה שעברה. ביקרנו במוקד

שוב מצור על ירושלים: האפיפיור יגיע אחר הצהריים לישראל ואיתו גם החשש מעומסי תנועה כבדים בבירה. הירושלמים למודי הביקורים מציפים בשעות האחרונות את המוקד המיוחד שהקימה משטרת ירושלים לרגל בואו של המנהיג הנוצרי לעיר. אלפי שיחות התקבלו במוקד, כשעיקרן שאלות על לחצי תנועה עתידיים בבירה ובכביש 1 המוביל אליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

״המוקד פעיל מאתמול בחצות ועד שעות הבוקר כבר הגיעו אלינו כ-4,000 פניות״, אמר מפקד מרכז השליטה, רב פקד אלי לוי. ״אנשים חוששים להיתקע בפקקים ובעומסים ומתקשרים לכאן כדי לקבל את כל המידע שהם זקוקים לו״. לחץ פניות שכזה, מספרים במשטרה, לא זכור מאז ביקור נשיא ארה״ב ברק אובמה בבירה בשנה שעברה.

במוקד המידע מנוטרים למצלמות הרלוונטיות, מפה המתעדכנת בכל רגע ומידע הזורם כל רגע ומשנה את המצב המדווח לתושבים. אך השאלה הבוערת בפי התושבים היא, כאמור, שאלת הפקקים. ״ללא ספק בעיקר מתקשרים בנוגע לכביש מספר 1", מפרט לוי. ״אנחנו כמובן עונים כאן ובפייסבוק שלנו כדי לספק את כל התשובות. רוב הפונים מקבלים את המענה לפניה שלהם״.

במהלך ביקור האפיפיור צפויים רחובות רבים להיחסם במספר אזורים בירושלים. בין היתר ייחסמו כבישים סמוך לקמפוס הר הצופים שבאוניברסיטה העברית, בשכונת רחביה וכן במספר רחובות באזור מרכז העיר. המשטרה ממליצה לנהגים להיות קשובים לאמצעי התקשורת בהם יפורסמו עדכונים שוטפים על הסדרי התנועה בכבישים וכן המלצות על דרכים חלופיות.

במוקד שמספרו 1-700-553-100 פועלים משעות הלילה עשרות שוטרים ומתנדבים כשהם מקווים שלמעט תלונות ספורות על חניה ועומסים הביקור המתוקשר והמורכב יעבור בשלום.