הרוג ו-4 פצועים מפיצוץ בשכונת בית חנינא בירושלים

אדם נהרג וארבעה נוספים נפצעו באורח בינוני עד קשה כתוצאה מפיצוץ שאירע בשכונת בית חנינא שבמזרח ירושלים. ככל הנראה מדובר בבני משפחה ששבו מאירוע וכאשר פתחו את דלת ביתם התרחש פיצוץ עז. המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע

זירת הפיצוץ, הלילה (דוברות כבאות והצלה ירושלים)

אדם נהרג וארבעה נוספים נפצעו באורח קשה בינוני כתוצאה מפיצוץ שאירע בביתם בשכונת בית חנינא שבמזרח ירושלים. מחקירת האירוע עולה כי בדירה חוברו כיריים למיכל גז באופן פיראטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, חיבור לא תקין גרם לדליפה ממיכל הגז בדירה, שנמשכה במהלך כל היום בו לא היו הדיירים בבית. בשעות הלילה המאוחרות חזרו הדיירים מאירוע משפחתי, ואז התלקח הגז כתוצאה מנינוץ כלשהו, שמקורו עדיין לא ידוע. פיצוץ זה הוא שגרם לנפגעים ולנזק האדיר.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי ככל הנראה הנפגעים הם בני משפחה שחזרו מאירוע משפחתי. כאשר הם פתחו את דלת הבית התרחש פיצוץ עז שפגע בהם והרג את אחד מבני המשפחה במקום.

נסיבת הפיצוץ נבדקות (דוברות כבאות והצלה ירושלים)

שבעה צוותי כיבוי הכוללים כ-30 כבאים הוזעקו למקום על מנת לכבות את הדליקה שפרצה בעקבות האירוע. הם סרקו את האזור לאיתור ממצאים שישפכו אור על נסיבות המקרה. המשטרה בודקת חשד לפיו המעשה בוצע על רקע פלילי.

אודי גל, דובר כבאות והצלה ירושלים, אמר כי "מחקירה ראשונית ככל הנראה מדובר בפיצוץ נפחי של גז. המשפחה שחזרה מאירוע משפחתי פתחה את הדלת, ולפתע נוצר פיצוץ כתוצאה מניצוץ שאנחנו לא יודעים את מקורו. אנחנו עוד חוקרים את מקורות דליפת הגז".

צוותים של מד"א הוזעקו לבית החולים הדסה הר הצופים על מנת להעביר לבית החולים הדסה הר הצופים 3 פצועים הסובלים מכוויות ביניהם אישה כבת 40 שנפצעה קשה ושני נערים כבני 11 ו-14 במצב בינוני.