בלאט: "לא יודע אם אשאר במכבי תל אביב"

מאמן אלופת אירופה הטרייה מסכם את עונת היורוליג המוצלחת וטוען כי הוא עדיין לא יודע מה צופן העתיד. "אני לא הבעלים של מכבי תל אביב ולא יודע אם אשאר פה", אומר דיוויד בלאט. "אני מקווה וחושב שאני עובד טוב". וגם: האם הייתם מצליחים לנחש מהי עבודת החלומות שלו?

אין ספק כי השבוע האחרון היה השבוע של דיוויד בלאט. מאמן מכבי תל אביב חזר לישראל עם גביע אליפות אירופה בכדורסל אחרי הניצחון בפיינל פור במילאנו והתקבל כאן בכבוד מלכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנער היהודי מבוסטון, שעלה לארץ לפני 33 שנה, נזכר שוב בחוויה ייחודית מנמל התעופה בן גוריון, עם נחיתת מטוס הקבוצה בישראל בתחילת השבוע. "פשוט הקיפו אותנו אנשים", סיפר בלאט, "לא ידענו אם בכלל נצליח להגיע לאוטובוסים".

בלאט מסכים עם הטענה שזה מעט מוגזם שנשיא וראש ממשלה רצים להתקשר אליו אחרי ניצחון במשחק כדורסל. למרות זאת, היה נשיא מדינה נוסף שהתקשר אליו אחרי שהוביל את מדינתו להישג אדיר. היה זה נשיא רוסיה, ולדמיר פוטין, אחרי זכיית נבחרת המדינה, שאותה אימן בלאט, במדליית הארד באולימפיאדת לונדון. "הוא איש עם המון כריזמה וכוח", ציין בלאט. "מאוד התרגשתי מהשיחה איתו".

עכשיו, כשגביע אירופה באמתחתו של בלאט, נשאלת השאלה האם מנהליה ובעליה של מכבי תל אביב יצליחו לשכנע את המאמן להישאר בקבוצה. "זאת לא הקבוצה שלי ואני לא הבעלים שלה", אמר בלאט. "אני מקווה ואני חושב שאני עובד טוב. עוד נראה אם אשאר פה עוד 3-4 שנים".

בלאט ופניני בירידה מהמטוס (AP)

"אם נתניהו יציע - לא אהסס לרגע"

מאז שחזר לארץ ממילאנו, צצו ידיעות על כך שמספר קבוצות ב-NBA, ליגת הכדורסל הטובה בעולם, שמעוניינות בשירותיו של בלאט. הוא מצדו חולם לעבור מחדר ההלבשה לחדר הסגלגל.

"אם אתה שואל אותי מהי עבודת החלומות מבחינתי? הייתי רוצה להיות שגריר ישראל בוושינגטון", מציין בלאט. "אני רוצה לייצג את האינטרסים של מדינת ישראל בארץ המולדת שלי - אפילו יותר מלאמן את 'הניקס'. אם נתניהו יציע לי את התפקיד לא אהסס לרגע".