מפחיד: נחש ענק באורך 1.63 מטר התגלה בצפון

אבי אהרון, תושב ציפורי שבגליל התחתון, נדהם לגלות במחסן העצים שלו שני נחשי צפע בהפרש של כמה ימים - הגדול שבהם באורך של 1.63 מטר. "הייתי עלול למות במקום, אני לא מאמין שאני חי", סיפר. מדובר באחד הנחשים הכי גדולים שנצפו בארץ אי פעם

נחש הצפע הענק שאותר במחסן (אבי אהרון)

אבי אהרון נכנס כמו בכל יום למחסן העצים שלו במושב ציפורי שבגליל התחתון, אלא שלפתע הגיח מבין בולי העץ נחש צפע ענקי. ״הוצאנו בולי עץ מהמחסן להדליק את האח בבית, פתאום שמעתי קול של נחש - זינקתי אחורה וראיתי נחש אדיר", סיפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה היה פשוט אנקונדה! נחש צפע זכר באורך 1.63 מטר", שחזר אהרון את רגעי האימה במחסן. "היו לי כמה שניות להגיב ונתתי לו מכה בראש עם הטורייה. הייתי עלול למות במקום. לא הייתי מגיע אפילו לבית החולים אם הוא היה מכיש אותי ביד בין בולי העץ. אני פשוט לא מאמין שאני חי״.

״זה אחד מהנחשים הגדולים שנמצאו בארץ - נחש צפע בוגר מגיע בממוצע ל-1.20-1.30 מ׳, לכן גודל של 1.60 מ׳ זה כבר חריג ונדיר", אמר לחדשות 2 Online משה גולן, לוכד נחשים ותיק.

לא רק הגודל מפתיע, גם התקופה שבו הוא הופיע. "הנחשים נמצאים בסוף תרדמת החורף שלהם, אבל כעשרה אחוזים מהנחשים מגיחים מהמחילות מבולבלים ממזג האוויר שמדי פעם מתחמם", הסביר גולן. "השאר צפויים לצאת מהמחילות לקראת סוף אפריל, אז בינתיים אין ממש סיבה לדאגה״.

סיכון כפול

וזה לא הכל. היום (חמישי) גילה אבי נחש נוסף במחסן. לאחר המפגש המבהיל בשבוע שעבר, הוא חליט לוודא שאין עוד הפתעות וחזר אל "זירת הצפע". הפעם, בין בולי העץ, הוא הצליח לאתר נקבת צפע קטנה מעט יותר, באורך של כמטר. "אנשים שראו את התמונות של הנחשים עקצו אותי וטענו שזה פוטושופ אבל זה אמיתי לגמרי", סיכם אהרון.

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, ששמע מאהרון על ההיתקלות הכפולה הזכיר כי לנחשים "יש תפקיד חשוב במרקם האקולוגי שלנו ואנחנו כנראה נראה עוד נחשים בתקופה הקרובה. לכן אנחנו מעמידים לוכד נחשים שהתושבים יוכלו להזעיק דרך מוקד המועצה שפועל 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע".