רעש אדמה קל הורגש ברחבי המדינה: "כל הבית רעד"

רעידת אדמה בעוצמה של 4.1 דרגות התרחשה בשעה 10:26. גולשים רבים דיווחו למייל האדום של חדשות 2 על רעד שהורגש בדימונה, ערד, ירושלים פתח תקווה וחיפה. "הספות והכיסאות זזו לבד", סיפרה גולשת. אין נפגעים

רעידות קלות ברחבי הארץ (רויטרס)

רעש אדמה קל בעוצמה של 4.1 דרגות הורגש הבוקר (ש') ברחבי ישראל - כך על פי המרכז לניטור רעשי אדמה בארה"ב. גולשים רבים דיווחו למייל האדום של חדשות 2 Online כי חשו בשעות הבוקר ברעידות הקלות, בדימונה, ערד, ירושלים פתח תקווה וחיפה. "כל הבית רעד", סיפרה תושבת דימונה. "זאת תחושה של פחד נוראי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המכון הגיאופיסי בישראל, הרעידה התרחשה בשעה 10:26 ונמשכה שניות בודדות בלבד. מוקד הרעש ביישוב צופר שבערבה, סמוך לגבול עם ירדן. הרעידה שהתרחשה בעומק של עשרה קילומטרים מתחת לפני האדמה הייתה בעוצמה קלה, ולא גרמה לנזק משמעותי או לנפגעים. "זה קורה אחת לכמה חודשים, לא מדובר במשהו חריג", הדגישו הבוקר במכון הגיאופיסי.

דקות לאחר התרחשותה, דיווחו עשרות גולשים מרחבי הארץ על הבהלה שאחזה בהם בשעות הבוקר. "זה היה בלתי צפוי, לא ככה חשבנו להתחיל את השבת", סיפר אחד הגולשים בעמוד הפייסבוק של חדשות 2.

גולשת נוספת סיפרה כי היא ובני משפחתה התעוררו הבוקר בעקבות תחושת הרעד ביישוב שבו הם מתגוררים בערבה. "עוד לא התעוררנו וכל הבית ממש זז לנו מול הפנים", שיחזרה את האירוע הבלתי-צפוי. "כיסאות, ספות - הכל זז כאן".

בן, תושב ערד, סיפר גם הוא על הרעידה שהפרה את שלוות יום השבת. "הרגשנו רעידת אדמה בסביבות השעה 10:30, ישבנו בסלון והכל זז לא נגרם נזק משמעותי אבל הרגשנו את הרעד פה כולם", הדגיש.

גם בירדן, שם מבקר היום האפיפיור פרנציסקוס, דיווחו בהרחבה על רעידת האדמה הקלה שהורגשה באזור. גם שם לא נגרם נזק ולא דווח על נפגעים.