שריפה פרצה במהלך הופעה בבית האופרה בת"א - הקהל פונה

אש אחזה בארון הגברה באולם - והעשן הכבד התפזר לכל עבר. ההופעה הופסקה והקהל נאלץ לצאת החוצה. חוקר דליקות בודק את הסיבה לפרוץ האש

בית האופרה, ארכיון (רועי ברקוביץ')

ההופעה חייבת להימשך, אבל לא בכל מחיר: שריפה פרצה בצהריים (ו') באולם בית האופרה בתל אביב. העשן הכבד הביא להפסקת המופע שהתקיים שם באותה השעה - האופרה "ריגולטו" של ורדי. לא היו נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האש שפרצה במהלך המופע בבית האופרה ברחוב שאול המלך הביא להתפזרות עשן כבד ברחבי אולם המופעים ולהפעלת מערכת האזעקה במקום. בשל העשן, לא היה מנוס מהפסקת המופע ופינוי הקהל.

כוחות כיבוי הוזעקו למקום. בבדיקה ראשונית גילו בקומה החמישית של המבנה ארון ציוד הגברה שבו התלקחה האש. היא כובתה מעצמה באמצעות מתז מים שמותקן מעל הארון. חוקר דליקות בוחן את הסיבה לפרוץ האש.

הצופים יפוצו

"המתז מעל הארון מנע מהאש להתפשט ולמעשה כיבה כמעט לחלוטין את השריפה כולה", סיפר מפקד צוות הכבאות, רשף משנה איציק דאי. "העובדים פינו את הצופים וכשהגענו למקום ביצענו כיבוי סופי ושחררנו את העשן על ידי פתיחת הדלתות. האש כמעט ולא התפשטה ויש בעיקר נזקי מים".

חנה מוניץ, מנכ"לית בית האופרה, עזבה את המבנה דקות ספורות לפני השריפה. "היה אירוע חריג ואנחנו מקווים שעד מחר כבר הכל יהיה בסדר", אמרה לחדשות 2 Online. "התפאורה לא נפגעה, ולמעשה למעט הפעלת המתזים והנזק לארון הציוד, כמעט דבר לא נפגע".

באולם שהו באותה עת כ-1,500 בני אדם. "הקב"ט הורה על פינוי ואנשי האופרה הוציאו את כל הקהל", המשיכה מוניץ. הצופים, היא הבטיחה, יפוצו. "כל הקהל שהוצא יוכל להגיע במועד אחר ולראות את האופרה", אמרה.