המטפלת בתינוק שטבע משחזרת בדמעות: "לא יודעת איך הוא החליק, אוהבת אותו כמו הבן שלי"

המטפלת בפעוט זוהר ארגז בן ה-11 חודשים, שטבע באמבטיה ונלחם על חייו - מדברת: "אני לא יכולה לעצום עין. רואה את הפרצוף של זוהר ובוכה. עזבתי אותו ואת אחיו רק לדקה, אני מתפללת שיבריא". בני המשפחה, שלא משים ממיטת התינוק שממשיך להילחם על חייו, קראו להעמיד לדין את המטפלת, אם יתברר שפעלה ברשלנות

"אני לא ישנה ולא יכולה לסגור את העיניים. אני רואה את הפרצוף שלו ובוכה. אני אוהבת אותו כמו הבן שלי": כך סיפרה היום (ה') בדמעות א', המטפלת שבזמן שהשגיחה על התאומים מאור וזוהר ארגז בני ה-11 חודשים, טבע האחרון - ואושפז במצב קשה בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבכי, שחזרה א' את מה שקרה: "הכנסתי אותם לאמבטיה, יש להם שתי כיסאות. הפעלתי כוח וסגרתי אותם, שמעתי את הקליק. סיבנתי אותם, שרנו, הבאתי להם משחקים. הם שיחקו ושרתי להם. פתאום היו לי כאבי בטן - ולא יכולתי להתאפק. הרגשתי ביטחון שהם בכיסא וזה סגור. הלכתי לדקה לשירותים ואמרתי להם: 'שנייה אני באה'".

"נכנסתי לשירותים - ופתאום אני שומעת שקט. קמתי מהר, ולפני שיצאתי - ראיתי את זוהר בתוך במים. הרמתי אותו עליי כדי לתת לו אוויר, וגם לחצתי לו על החזה, לא שמעתי דופק", שחזרה בדמעות.

המטפלת החשודה במקרה, היום (חדשות 2)

עוד הבהירה המטפלת כי לא פעלה בכוונה וכי היא אינה יודעת איך קרה שזוהר החליק וטבע: "אני לא יודעת איך הוא החליק, רק אלוהים יודע. אני רוצה שזוהר יהיה בריא ושהוא ייצא מזה. אני לא יכולה לסגור את העיניים, הוא כמו הילד שלי. אני רוצה ללכת לראות את הילד מאוד, אבל אני לא יודעת איך בני משפחתו יקבלו את זה. אני עוברת מה שהם עוברים".

עו"ד שילה דורפמן, פרקליטתה של המטפלת שחשודה ברשלנות ובהזנחת קטין, סיפרה: "מצבה בכי רע, כולנו מתפללים לשלומו של זוהר הקטן ומאחלים לו החלמה מהירה - זה הדבר הכי חשוב מבחינתנו כרגע. מבחינת ההליך המשפטי, כרגע החקירה בעיצומה. מציעה שניתן למשטרה לחקור ולבדוק אם קיימת בכלל רשלנות במקרה הזה". 

"אנחנו שבורים. להעמיד לדין את המטפלת" 

בתוך כך, משפחתו של התינוק זוהר ארגז שטבע אתמול באמבטיה בביתו בתל אביב ונלחם על חייו, מתקשה לעכל את האסון ויושבת סביב מיטתו בבית החולים דנה. "אחותי שבורה לחלוטין, היא במצב קשה מאוד", סיפר שי, אחיה של האם. הוא הביע זעם על המטפלת שהשאירה את התאומים לבדם באמבטיה: "יש כאן רשלנות וטיפשות".

"משום מה המטפלת החליטה ללכת כמה דקות לשירותים. כשחזרה ראתה את מה שקרה ואז התחילו צרחות", תיאר דודו של התינוק את מה שקרה בבית. לאחר מספר דקות, הגיעו השוטרים שהעניקו לזוהר בן ה-11 חודשים, שהיה במצב קשה, את הטיפול הראשוני. אחותו התאומה התרחצה איתו באמבטיה.

"היא ודאי לא התכוונה לכך, אבל היה פה חוסר אחריות", אמר הדוד וקרא להעמיד את המטפלת לדין - אם יוכח החשד לרשלנות. "אתה לא משאיר בן 11 חודשים באמבטיה והולך. אתה פשוט לא עושה את זה. גם אם היו לה כוונות טובות וגם אם הייתה מטפלת טובה, זה לא מפחית מגודל האסון. התוצאה היא קשה - תינוק אחד שנאבק פה על חייו".

עדיין נשקפת סכנה לחייו של זוהר הקטן

מאז אתמול מאושפז זוהר בן ה-11 חודשים בבית החולים דנה במצב קשה והמשפחה מתפללת לשלומו. "כולם מקווים שיהיה שיפור בתפקודי המוח. זה ייתן לנו אינדיקציה שהמצב משתפר. המצב כעת די יציב אבל היציב הזה מאוד נזיל", הוסיף אחיה של האם.

לדבריו, רופאה בכירה במחלקה סיפרה למשפחה כי לפחות במשך חצי שעה היה התינוק תחת פעולות החייאה. "זוהר הוא תינוק שובב וסקרן", סיפר הדוד והביע תקווה כי יחזור לעצמו.

לדברי ד"ר שירלי פרידמן, רופאה בכירה ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית חולים דנה, עדיין נשקפת סכנה לחייו של התינוק. "מצבו של זוהר קריטי", ציינה ד"ר פרידמן. "הוא מחוסר הכרה ומונשם ונאבק בשעות אלו על חייו".

השכן: "שמעתי צרחות ורצתי לדירה"

זירת האירוע (חדשות 2)

האסון התרחש אתמול בשעות אחר הצהריים כשהמטפלת הכניסה את התאומים לאמבטיה, והושיבה אותם בכסאות תינוק המיועדים לרחצה באמבטיה. אחת ההערכות שנבדקת היא כי המטפלת לא סגרה את התופסן של כסא התינוק, וכתוצאה מכך השתחרר והחליק לתוך האמבטיה - בזמן שהלכה לשירותים.

דניאל גיטמן, שגר בשכנות למשפחה, שמע את צעקותיה של המטפלת רץ לדירה והחל להנשים את התינוק. "שמעתי צרחות של מטפלת שמזמינה אמבולנס ורצתי לשם", סיפר בשיחה עם חדשות 2. "ראיתי ילד שוכב על המיטה בלי הכרה. התקשרתי מיד למד"א והדריכו אותי מה לעשות. אחרי 7-10 דקות שמעתי סירנות, ירדתי למטה, פגשתי את השוטרים ומשם שוטר המשיך בפעולות ההחייאה".

המטפלת זומנה לחקירה במשטרה בחשד להזנחת קטין וגרימת חבלה ברשלנות. מצבה הנפשי קשה מאוד ולשוטרים לקח זמן רב להרגיע אותה ולהכניס אותה לחקירה. בשל מצבה הקשה היא שוחררה לביתה בתום החקירה.