חסימות כבישים ושיבושי תנועה בעת ביקור האפיפיור

היום ינחת האפיפיור פרנציסקוס בישראל, לביקור רשמי ראשון בארץ הקודש. במהלך הביקור צפויים שיבושי בכניסה לירושלים וכן ברחובות רבים ברחבי הבירה. במשטרה ציינו כי במהלך הביקור צפויים גם שיבושים בקווי התחבורה הציבורית בבירה - המדיך המלא

האפיפיור פרנציסקוס (רויטרס)

שוטרי ומתנדבי אגף התנועה נערכים לקראת ביקורו של האפיפיור, שינחת היום (א') בסביבות השעה 16:00 בישראל. השוטרים יתפרסו בצירים הבין עירוניים באזור ירושלים על מנת להכווין את התנועה עקב צירים רבים שצפויים להיחסם ברחבי הבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם הגעתו של האפיפיור לארץ, כביש 1 צפוי להיחסם לסירוגין מנמל התעופה בן גוריון לכיוון מזרח, עד ירושלים, החל מהשעה 16:00 ועד השעה 18:00. כלי רכב כבדים, למעט אוטובוסים, לא יורשו לנסוע בכביש החל מהשעה 15:00 ועד השעה 18:00. 

מחר צפוי הציר להיחסם מירושלים לכיוון תל אביב עד לנמל התעופה בן גוריון מהשעה 18:00 עד 20:00. בשעות אלה גם לא תותר תנועת כלי רכב כבדים, למעט אוטובוסים. במועדים אלו, אגף התנועה ממליץ לכלי ברכב הפרטיים לנסוע בדרכים חלופיות כמו הכבישים 443 ו- 395.

הרחובות בהם תיאסר החנייה (חדשות 2)


באגף התנועה של המשטרה ציינו כי מדובר בביקור בעל חשיבות לאומית ולכן הציבור מתבקש לגלות הבנה וסובלנות לשינויים הצפויים בהסדרי התנועה. במשטרה ביקשו מהנהגים להישמע להנחיות השוטרים, שייעשו את מירב המאמצים על מנת להשיב את התנועה לסדרה בהקדם האפשרי.

הרחובות שייחסמו בשני (חדשות 2)

שיבושים בקווי התחבורה הציבורית בבירה

כמו כן, המשטרה ממליצה לנהגים להיות קשובים לאמצעי התקשורת בהם יפורסמו עדכונים שוטפים על הסדרי התנועה בכבישים וכן המלצות על דרכים חלופיות. עוד פרטים בטלפון 1-700-553-100.

רחובות נוספים שייחסמו (חדשות 2)

במהלך ביקור האפיפיור צפויים רחובות רבים להיחסם במספר אזורים בבירה. בין היתר ייחסמו כבישים סמוך לקמפוס הר הצופים שבאוניברסיטה העברית, בשכונת רחביה וכן במספר רחובות באזור מרכז עיר.

במשטרה ממליצים לנהגים לעשות שימוש בדרכים חלופיות כמו כביש בגין, שדרות גולדה מאיר, יגאל ידין, דרך חברון, חיים בר לב, שדרות אשכול, בר אילן, הנביאים, גולומב והרצוג. הרכבת הקלה תפעל כסדרה, למעט במקרים בהם שיירת האפיפיור תנוע בסמוך לציר המסילה או תחצה אותו. בנוסף צפויים שיבושים בקווי התחבורה הציבורית בכל רחבי העיר. הנוסעים בתחבורה הציבורית מתבקשים להתקשר למוקד 8787* לפרטים נוספים.