עורך "מקור ראשון" הלך לעולמו בגיל 68

העיתונאי וחתן פרס סוקולוב אורי אליצור הלך לעולמו בגיל 68 בתום מאבק במחלה קשה. אליצור היה אחד העיתונאים הבכירים בישראל ושימש בעבר כראש לשכתו של נתניהו בכהונתו הראשונה

"זן נדיר של מלח הארץ". אורי אליצור (חדשות 2)

העיתונאי, הפובליציסט ועורך "מקור ראשון" אורי אליצור הלך היום (ה') לעולמו בתום מאבק במחלה קשה. הוא היה בן 68 במותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אליצור היה חתן פרס סוקולוב ונחשב לאחד העיתונאים הבכירים בישראל ולפעיל ימין בולט בהתיישבות שמעבר לקו הירוק. בזמן כהונתו הראשונה של בנימין נתניהו כראש הממשלה שימש כראש לשכתו.

אליצור, יליד ירושלים, ממקימי ההתנחלות עופרה, היה מראשי תנועת גוש אמונים ומועצת יש"ע ושימש כמזכ"ל תנועת אמנה. מאז ראשית שנות ה-90' ובמשך קרוב ל-20 שנה כתב אליצור טור שבועי במוסף השבת של "ידיעות אחרונות" ושימש כעורך ביטאון "נקודה".

"היה אוהב גדול של מדינת ישראל"

יושב ראש הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין ספד לאליצור ואמר כי "הוא היה זן נדיר של מלח הארץ אוהב גדול של מדינת ישראל וארץ ישראל שהקדיש את חייו לבניינה וביסוסה". אדלשטיין הוסיף כי "היתה לו את היכולת המיוחדת לשלב סיף וספר, רוח ומעש, עט ואת. אורי תרם את חלקו במאבק על הדעות, בכתיבה עיונית ופובליציסטית, בשירות הציבורי ובמאבק לביסוסה של ההתיישבות היהודית ברחבי יהודה ושומרון".

אדלשטיין ציין כי אליצור היה קשוב לכל המחנות הפוליטיים בישראל. "קולו הייחודי של אורי הדהד כקול בטוח ושקול, דמוקרטי והגון, קול שהתייחס בכבוד ובתקיפות לברי הפלוגתא שלו מכל המחנות", אמר. "קולו של אורי נדם היום והוא יחסר לנו בימים אלו. יהיה זכרו ברוך ותהא נשמתו צרורה בצרור החיים".

גם שר השיכון אורי אריאל ספד לידידו הקרוב ותיאר אותו כפורץ דרך בציונות הדתית ובעל דעות מקוריות. "תמיד היה לו מה לחדש בדיונים והוא היה מסתכל על כל נושא מזווית שאף אחד אחר לא זיהה לפניו", אמר. "הוא הוביל קו ציוני-לאומי בשיח הציבורי ולא פחד להתבטא גם כאשר הדברים לא היו בקונצנזוס. זכיתי להיות שותפו לדרך לאורך עשרות שנים, החל מהקמת הישוב עפרה, דרך מועצת יש"ע ועד היום. עם ישראל איבד היום אדם דגול. יהי זכרו ברוך".