משפחת התינוק שטבע באמבטיה זועמת: "רשלנות וטיפשות של המטפלת"

בני משפחתו של זוהר ארגז בן ה-11 חודשים שטבע באמבטיה ונלחם על חייו יושבים לידו בביה"ח. "היא ודאי לא התכוונה, אבל היה פה חוסר אחריות", אמר דודו של התינוק על המטפלת שיצאה מהאבטיה כשהאסון התרחש

משפחתו של התינוק זוהר ארגז, שטבע אתמול באמבטיה בביתו בתל אביב ונלחם על חייו, יושבת סביב מיטתו בבית החולים דנה ומתקשה לעכל את האסון. "אחותי שבורה לחלוטין, היא במצב קשה מאוד", סיפר שי, אחיה של האם. הוא הביע זעם על המטפלת שהשאירה את התאומים לבדם באמבטיה: "יש כאן רשלנות וטיפשות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"משום מה המטפלת החליטה ללכת כמה דקות לשירותים. כשחזרה ראתה את מה שקרה ואז התחילו צרחות", תיאר דודו של התינוק את מה שקרה בבית. לאחר מספר דקות, הגיעו השוטרים שהעניקו לזוהר בן ה-11 חודשים, שהיה במצב קשה, את הטיפול הראשוני. אחותו התאומה התרחצה איתו באמבטיה.

"היא ודאי לא התכוונה לכך אבל הייתה פה חוסר אחריות", אמר הדוד וקרא להעמיד את המטפלת לדין אם יוכח החשד לרשלנות. "אתה לא משאיר בן 11 חודשים באמבטיה והולך. אתה פשוט לא עושה את זה. גם אם היו לה כוונות טובות וגם אם הייתה מטפלת טובה, זה לא מפחית מגודל האסון. התוצאה היא קשה - תינוק אחד שנאבק פה על חייו".

נאבק על חייו. זוהר ארגז (באדיבות המשפחה)

מאז אתמול מאושפז זוהר בן ה-11 חודשים בבית החולים דנה במצב קשה והמשפחה מתפללת לשלומו. "כולם מקווים שיהיה שיפור בתפקודי המוח. זה ייתן לנו אינדיקציה שהמצב משתפר. המצב כעת די יציב אבל היציב הזה מאוד נזיל", הוסיף אחיה של האם.

לדבריו, רופאה בכירה במחלקה סיפרה למשפחה כי לפחות במשך חצי שעה היה התינוק תחת פעולות החייאה. "זוהר הוא תינוק שובב וסקרן", סיפר הדוד והביע תקווה כי יחזור לעצמו.

לדברי ד"ר שירלי פרידמן, רופאה בכירה ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית חולים דנה, עדיין נשקפת סכנה לחייו של התינוק. "מצבו של זוהר קריטי", ציינה ד"ר פרידמן. "הוא מחוסר הכרה ומונשם ונאבק בשעות אלו על חייו".

זירת האירוע (חדשות 2)

השכן: "שמעתי צרחות ורצתי לדירה"

האסון התרחש אתמול בשעות אחר הצהריים כשהמטפלת הכניסה את התאומים לאמבטיה, והושיבה אותם בכסאות תינוק המיועדים לרחצה באמבטיה. אחת ההערכות שנבדקת היא כי המטפלת לא סגרה את התופסן של כסא התינוק, וכתוצאה מכך השתחרר והחליק לתוך האמבטיה - בזמן שהלכה לשירותים.

דניאל גיטמן, שגר בשכנות למשפחה, שמע את צעקותיה של המטפלת רץ לדירה והחל להנשים את התינוק. "שמעתי צרחות של מטפלת שמזמינה אמבולנס ורצתי לשם", סיפר בשיחה עם חדשות 2. "ראיתי ילד שוכב על המיטה בלי הכרה. התקשרתי מיד למד"א והדריכו אותי מה לעשות. אחרי 7-10 דקות שמעתי סירנות, ירדתי למטה, פגשתי את השוטרים ומשם שוטר המשיך בפעולות ההחייאה".

המטפלת זומנה לחקירה במשטרה בחשד להזנחת קטין וגרימת חבלה ברשלנות. מצבה הנפשי קשה מאוד ולשוטרים לקח זמן רב להרגיע אותה ולהכניס אותה לחקירה. בשל מצבה הקשה היא שוחררה לביתה בתום החקירה.

זוהר הובהל לביה"ח במצב קשה (חדשות 2)

בהכנת הכתבה השתתף גלעד שלמור