מפרנקפורט לרמת גן: המסע של ג'נגו

בתוך ארגז, עם מזון ומים, יעשה מחר הג'ירף הצעיר ג'נגו את הדרך הארוכה מגרמניה – היישר לרמת גן. הרכש החדש של הספארי צפוי להפוך בבגרותו לזכר השליט, ולהעמיד דור חדש של ג'ירפים מרושתים. "בפרנקפורט לא היה ניתן להחזיקו", אמרו בספארי, "אך אנו בטוחים שאצלנו הוא יהיה מאושר"

ג'נגו הג'ירף (הספארי)

התרגשות ודריכות בספארי ברמת גן לקראת הגעתו הצפויה מחר (ה') של ג'נגו - ג'ירף שיעשה את הדרך הארוכה היישר מגן החיות בפרנקפורט שבגרמניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך שבעה חודשים עמלו צוות התובלה וצוות הספארי על מנת להסדיר את כל האישורים הנדרשים לשם העברתו של ג'נגו - העברה שנחשבת מורכבת במיוחד. ג'נגו, ג'ירף ממין מרושת, צפוי להיכנס בכוחות עצמו לארגז, ללא הרדמה, ובמהלך הטיסה ייהנה ממזון וממים.

בספארי ברמת גן ישנה קבוצה של ג'ירפות מרושתות, בתוכה זכר צעיר בשם דוליטל. אחת הסיבות להבאתו של ג'נגו לספארי היא על מנת שדוליטל לא יתרבה עם בנות משפחתו. לשם כך יועבר דוליטל בעתיד לשטח פתוח שבו נמצאת רווקיה של זכרים.

ג'נגו הוא ג'ירף צעיר בן 18 חודשים שצפוי להפוך ביום מן הימים לזכר השליט בספארי. לפני כחודש וחצי נסע וטרינר הספארי, ד"ר יגאל הורוביץ, לגן החיות בפרנקפורט על מנת לבחון מקרוב את ג'נגו. משהתברר כי מדובר בזכר בריא, הוחלט להביאו לספארי.

בתחילת השנה התעוררה סערה ברחבי העולם, לאחר שאנשי גן החיות של קופנהגן המיתו ג'ירף זכר בשם מריוס. בספארי הביעו היום תמיהה מדוע לא הוצע להם הג'ירף מריוס, למרות שבידיהם שטח פתוח שגודלו כאלף דונם. "אנחנו מביאים לספארי ג'ירף שמבחינה גנטית לא ניתן היה להחזיקו ולהרבות אותו בפרנקפורט", נמסר מהספארי, "אך אנו בטוחים שאצלנו הוא יהיה מאושר".