המחאה נכנסת לצלחת: עובדי אל על מאיימים לא לחלק אוכל בטיסות

שבועיים לאחר שעוכבו טיסות אל על בשל העיצומים שבהם נקטו הטייסים במחאה על ההרעה בתנאי העסקתם, מאיימים העובדים לנקוט בצעד חדש. ועד העובדים הודיע כי ישקול לא לחלק מזון בטיסות אל על בעקבות הסחבת במשא ומתן

המחאה צועדת על קיבתם של הנוסעים (יונתן בייסקי)

הנוסעים יישארו רעבים? ועד העובדים של חברת אל-על הודיע הבוקר (ד') כי הוא שוקל שלא לחלק אוכל בטיסות - זאת במסגרת מחאת העובדים על תנאי העסקתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר ועד העובדים אשר אדרי הודיע להנהלה כי הצעד הבא של המחאה יכלול אי חלוקת מזון לנוסעים בשל מה שהגדיר "סחבת" במשא ומתן בין ההנהלה לעובדים. אדרי הצהיר שמדובר בצעד ראשון בשורת עיצומים מתוכננים.

צעדים אלה מצטרפים לאלה שננקטו לפני כשבועיים, אז עוכבו טיסות החברה במחאה על תנאי העסקת הטייסים. שלוש טיסות אל על שהיו אמורות להמריא מישראל ללונדון, בוקרשט ובודפשט עוכבו ומאות נוסעים נאלצו לחזור לבתיהם לאחר שהטייסים פשוט החליטו לא להגיע לעבודה במחאה על תנאי העסקתם.

לטענתם, החברה קבעה יותר מדי טיסות ולא שיבצה אליהן מספיק טייסים. נוסעים זועמים אמרו כי נותרו בחוסר ודאות במשך זמן רב מבלי שעודכנו. "זה מרגיש כאילו יורקים עלינו", סיפר אחד מהם.

נוסעים שהמתינו כתוצאה מעיצומי הטייסים. א (חדשות 2)

הטייסים טוענים: תנאינו הורעו מאז השקת הטיסות המוזלות

בנוסף לטיסות שעוכבו, הטיסה שהייתה אמורה להמריא מישראל למינכן בוטלה וכן הטיסות שהיו אמורות להמריא ארצה מבודפשט, מינכן, בוקרשט ולונדון. "אנחנו חשים שפשוט לא התייחסו אלינו כמו שצריך", אמר מיכאל, שהמתין לטיסת החברה למינכן.

"כשדיברתי עם הפקידה בדלפק, היא אמרה לי שמדובר ב'שביתה איטלקית' וזו לא הפעם הראשונה שזה קורה בימים האחרונים. היא אמרה לנו את זה אחרי הרבה זמן של חוסר וודאות".

הטייסים טוענים כי מאז השקת החברה המוזלת של אל-על, UP, חלה הרעה בתנאי העסקתם שכן עד אז הצוותים היו נחים במושבי מחלקת העסקים של המטוס בעוד בטיסות UP אין מחלקת עסקים, וכל מושבי המטוס מורכבים ממושבי מחלקת תיירים בלבד. בתקופה האחרונה מתנהל משא ומתן בין הצדדים ובהנהלה מציינים כי הם מנסים לפעול לרווחתם של הטייסים.