הזמר אייל גולן עוכב בניו יורק, הטיסה התעכבה

רשויות המכס האמריקני בנמל התעופה בניו יורק עיכבו לבירור את הזמר אייל גולן, בשל עניין טכני כספי כי חשבו שהוא ורוסלנה, בת זוגו, נשואים. לבסוף הוא הועלה למטוס, שהתעכב ביותר מחצי שעה. מחר גולן צפוי להגיע לבית המשפט כחלק מהסדר הטיעון בעניינו בפרשת העלמות המס

אייל גולן. ארכיון (פלאש 90, מרים אלשטר)

הזמר אייל גולן עוכב הערב (ג') לבירור על ידי רשויות המכס האמריקני בנמל התעופה בניו יורק. בשל עיכובו של גולן התעכבה הטיסה במשך יותר מחצי שעה, ולאחר מכן הורשה גולן לשוב למטוס ולהמריא ליעד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גולן עוכב לבירור לאחר שברשויות המס בארה"ב התעוררה אי הבנה לגבי מילוי הטפסים על הכסף שהוציא גולן מארה"ב: האמריקנים חשבו שגולן ובת זוגו רוסלנה רודינה נשואים, ולכן עוכב. גולן הסביר לאמריקנים כי הם אינם נשואים, ולאחר תום הבירור הטכני שוחרר גולן לדרכו. רני רהב, איש יחסי הציבור של גולן, מסר בתגובה: "אייל גולן בדרכו לישראל לאחר מסע הופעות מוצלח בארצות הברית" .

מחר הוא יתייצב בבית משפט השלום בתל אביב בתיק העלמת המס, שם צפויים לאשר את הסר הטיעון שהושג עמו בפרשה: ארבעה חודשי עבודות שירות. ההסדר, שנרקם בין פרקליטיו של גולן, עורכי הדין ד"ר יעקב וינרוט ודב וינרוט, לנציגי רשות המסים, טעון עדיין את אישורו של בית המשפט.עוד נקבע בהסדר הטיעון כי חברת ההפקות "ליאם הפקות", שבבעלותו של גולן, תשלם קנס בסכום שטרם נקבע.

גולן ובת זוגו רוסלנה רודינה (ראובן שניידר, mako)

בשיחה עם חדשות 2 Online הבהיר פרקליטו של גולן, עו"ד אודי ברזילי, כי במסגרת הסדר הטיעון, קיבל עליו גולן את האחריות לעבירות שבוצעו - "למרות שהן נעשו שלא בידיעתו". בשלב זה, הוסיף ברזילי, מוקדם לקבוע האם בית המשפט יאשר את הסדר הטיעון.

במסגרת הסדר הטיעון נקבע עוד כי חברת "ליאם הפקות" שבבעלותו של גולן תשלם קנס בסכום שטרם נקבע. "רשויות החקירה נהגו עמו באופן מאוד הוגן ומקצועי ועל זה אנו מודים להם", אמר עו"ד ברזילי. "ההסכם נמצא בגיבוש כבר שנה ואנו מרוצים שהעניין ייסגר ללא פנייה לערכאות".

כתב האישום נגד גולן הוגש באוקטובר 2013, ובמסגרתו נאשמו הזמר וחברת "ליאם הפקות" בהעלמת הכנסות בגובה 2.65 מיליון שקלים. כמו כן צוין בכתב האישום כי הזמר וחברת ההפקות הגישו חשבוניות פיקטיביות ודוחות כוזבים למס הכנסה.