אחרי השיבושים: חזרה לשגרה בנתב"ג

אחרי העיצומים בהם פתחו עובדי נתב"ג, הפעילות בנמל התעופה שבה לשגרה: בשעה האחרונה, במהלך אסיפה שקיים יו"ר ועד העובדים, עובדים במגדל הפיקוח נקטו בעיצומים שהובילו לביטול המראות שתוכננו – בהן טיסות של אל על לגרמניה. עם תום האסיפה, שבים העובדים לשגרה

לאחר העיצומים: הפעילות בנתב"ג שבה לשגרה (עזרי עמרם, חדשות 2)

אחרי השיבושים בהמראות ובפעילות השוטפת של נתב"ג - חוזרים לשגרה: לאורך היום (ג') נרשמו שיבושים בנמל התעופה בן גוריון בעקבות העיצומים בהם פתח ועד העובדים של הנמל כבר מאמש. מוקדם יותר אף החריפו העיצומים והובילו לשיבושים בהמראות - זאת בזמן שנערכה אסיפת הסברה של העובדים. לאחריה, הורה יו"ר הוועד לחזור לשגרה - והשיבושים הסתיימו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עקב העיצומים בהם פתחו העובדים במגדל הפיקוח בנתב"ג, בין 5 ל-6 המראות שתוכננו לצאת מטרמינל 3 החל מהשעה 17:00 לא יצאו לדרכן - בהן טיסות של אל-על לגרמניה. עם סיום אסיפת ההסברה של יו"ר ועד העובדים, הסתיימו העיצומים - והעובדים שבו לעבודה. סביר שזמנים של טיסות שתוכננו יידחו במעט עקב השיבושים, אולם הפעילות בנמל התעופה שבה בשעות אלה לסדרה.

מוקדם יותר, 12 טיסות בינלאומיות שהיו אמורות לצאת מטרמינל 1 הועתקו לטרמינל 3 עקב העיצומים. מערכת הבידוק הביטחוני האוטומטית, שנמצאת בהליך הסופי של קליטתה בנתב"ג לא הייתה פעילה, והמערכות באולם היוצאים בטרמינל 3 הופעלו מחדש.

רק לפני שבועיים: טייסים לא הגיעו לטיסות

זו לא הפעם הראשונה בה נרשמים שיבושים בנתב"ג בחודש האחרון: לפחות ארבע טיסות אל על עוכבו לפני כשבועיים בנמל התעופה בן גוריון לאחר שהטייסים לא הגיעו לעבודתם, זאת בעקבות מחלוקת של ועד הטייסים עם הנהלת חברת התעופה.

טיסת אל-על לפריז שתוכננה ליום ה-8 במאי בשעות אחר הצהריים בוטלה, ונוסעיה הועברו לטיסה אחרת והגיעו לעיר בשעות הערב. בהמשך, בוטלה טיסה למינכן ושלוש טיסות נוספות - לבוקרשט, בודפשט ולונדון - מקורקעות. טיסה נוספת לניו-יורק נדחתה בגלל החלפת מטוסים.

העיכובים נבעו מעיצומים שנקט ועד הטייסים של החברה. הטייסים טענו כי מאז השקת החברה המוזלת של אל-על, UP, חלה הרעה בתנאי העסקתם שכן עד אז הצוותים היו נחים במושבי מחלקת העסקים של המטוס בעוד בטיסות UP אין מחלקת עסקים, וכל מושבי המטוס מורכבים ממושבי מחלקת תיירים בלבד. בתקופה האחרונה מתנהל משא ומתן בין הצדדים ובהנהלה מציינים כי הם מנסים לפעול לרווחתם של הטייסים.