משפחת דדון הפגינה: "איפה הרוצחים?"

בני משפחתה, חבריה ומכריה של שלי דדון ז"ל, זועמים על כך שהרצח עדיין לא פוענח והרוצחים עדיין לא נתפסו. הם חילקו סרטים אדומים לעוברים ושבים בעפולה וקראו: "זה קרה לבת שלי, זה יכול לקרות לכל אחד"

ימים ספורים לאחר שהתברר כי המשטרה נמצאת במבוי סתום בחקירת רצח הצעירה שלי דדון ז"ל, הפגינו הערב (ב') עשרות מבני משפחתה, מכריה וחבריה במחאה על כך שרוצחיה טרם נתפסו ועדיין מסתובבים חופשי. המפגינים, בהם גם אביה של דדון, חילקו לעוברים ושבים בעיר סרטים אדומים, המסמלים לדבריהם כי מקרים דומים יכולים לקרות בכל עת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"העם צריך להתעורר, כי המצב בארץ הולך ומחמיר", אמר אביה של שלי, יעקב דדון. "אני שומע אנשים מפחדים בכל מקום, והרוצחים של שלי מסתובבים חופשי. אני קורא להורים לשמור על הילדים ולהיזהר עד שלא יתפסו את הרוצחים. זה קרה לילדה שלי, זה יכול לקרות לכל אחד".

אביטל שריד, קרובת משפחה, ביקשה גם היא מהציבור לתלות סרטים אדומים לאות מחאה. "כל מי שהמקרה הזה נגע בו, כל מי שרוצה צדק - שיקשור סרט אדום ברכב או בבית. אי אפשר להתנהל על מי מנוחות עד שלא ימצאו הרוצחים", הדגישה.

המחאה היום מצטרפת לצעדים נוספים של בני המשפחה, שנועדו להפעיל לחץ על המשטרה שתמצא את האחראים לרצח הצעירה. בשבוע שעבר התאספו מאות מפגינים בבית יד לבנים בעצרת מחאה, כשהם נושאים דגלי ישראל וכפפות אדומות. הם הנישפו שלטים ועליהם נכתב, בין היתר, "שלי נרצחה והמדינה שתקה". במשפחתה של שלי דדון מדגישים כי בכוונתם להמשיך לפעול על מנת לא להוריד את הנושא מסדר היום הציבורי.

בחודש שעבר הודיע השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' על התפתחות דרמטית בחקירת המקרה, אך מספר שבועות לאחר מכן התגלה כי המשטרה הגיעה למבוי סתום בנושא. הדבר גרם לזעם בקרב המשפחה, וגם מצד גורמים במגזר הערבי, שסברו כי אהרונוביץ' והשר נפתלי בנט רמזו כי המניע לרצח לאומני.