מכבי תל אביב חגגה בכיכר רבין: "הגביע של כולכם"

אחרי 9 שנים, הכיכר התל-אביבית נצבעה אמש שוב בכחול-צהוב, כשעשרות אלפי אוהדים נרגשים נהרו אליה כדי לחגוג את הזכייה ה-6 בגביע אירופה בתולדותיה של מכבי ת"א. בלאט לאוהדים: "תודה על התמיכה והאהבה"

שעות ספורות לאחר שנחתו בנמל התעופה בן גוריון עם הגביע הנכסף - שחקני אלופת אירופה הטרייה, מכבי תל אביב, הגיעו אמש (ב') לכיכר רבין - שם המתינו להם עשרות אלפי אוהדים, שרקדו, שרו וצבעו את המקום בצהוב. באירוע הופיעו הזמרים ליאור נרקיס, קובי אפללו ומוקי. מאמן הקבוצה דיוויד בלאט לאוהדים: "הגביע הזה הוא של כולכם". כאן בחדשות 2 Online העברנו בשידור ישיר את החגיגות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מניפים את בלאט (רויטרס)

(פלאש 90)

בזה אחר זה עלו שחקני מכבי תל אביב, המאמן ואנשי הצוות, לקול תשואות הקהל. "תודה לכם על העידוד, על התמיכה, על האהבה", אמר בלאט לרבבות החוגגים בכיכר. "תודה לאוהדים, אתם הנכס הכי יקר שיש למועדון הזה", הצטרף למחמאות יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי.

גיא פניני מניף את הגביע בנתב"ג (חדשות 2)

האוהדים חוגגים בכיכר

חגיגה בכיכר רבין

"יש לנו חג היום", אמר ראש העיר רון חולדאי. "אנחנו מודים למכבי על כל מה שהם עושים כל השנה ובמיוחד על מה שעשו אתמול". קפטן הקבוצה גיא פניני הניף את הגביע ביחד עם דיוויד בלו, שזכה לקריאות "תישאר" מהקהל הנלהב.

טייריס רייס, אחד משחקני מכבי תל אביב שנתן בגמר את אחת מהופעותיו הטובות ביותר, אמר לחדשות 2: "המטרה הייתה לנצח במשחק ולעשות כל מה שצריך. זה לא רק אני לבד - אלא כולם. לחמנו. אף אחד לא האמין שנצליח - אבל עשינו את זה".

שחקני מכבי עם חולדאי והגביע (מוטי קמחי)

החגיגות בכיכר רבין (חדשות 2)

נתניהו נפגש עם השחקנים: "אני ציירתי את הקו האדום, אתם את הצהוב"

זמן קצר לפני הגעתם לכיכר רבין, נפגשו שחקני וצוות הקבוצה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בקריה בתל אביב והעניקו לו כדור חתום היישר מהמגרש במילאנו. "באו"ם ציירתי את הקו האדום ואתם באירופה הראיתם מה זה הקו הצהוב", אמר נתניהו לשחקנים. "הבאתם המון כבוד למדינה, עשיתם דבר גדול ונתתם דוגמה של רוח קרב וניצחון".

מאות אוהדים בנתב"ג (חדשות 2)

עוד קודם לכן נחתה טיסת אל-על ממילאנו ועליה אנשי הקבוצה ושחקניה. ראשון לצאת מהמטוס, שהתקבל בזרנוקי מים, היה קפטן הקבוצה גיא פניני שהניף את הגביע פעם נוספת עבור האוהדים וכלי התקשורת הרבים שהמתינו לשחקנים בצהוב. יו"ר הקבוצה, שמעון מזרחי, ביקש להודות לאלפים שליוו את הקבוצה למילאנו והיו החיזוק של הקבוצה מול היריבות העדיפות. "למכבי של השנה הייתה הקבוצתיות, המרקם האנושי והאינטליגנציה כדי לזכות".

גיא פניני ורון חולדאי (חדשות 2)

הגביע מונף באולם במילאנו (רויטרס)

משחק דרמטי וסיום מתוק (רויטרס)

דיוויד בלאט, מגיבורי העונה שהחלה בצורה צולעת והסתיימה בקול תרועה גדולה, סיפר על לילה ללא שינה שבו חגגו אנשי הקבוצה. "כולם כאן רוצים לשחק אחד בשביל השני, כולם רוצים להקריב, יש לשחקנים אכפתיות כלפי הקבוצה והמטרות שלנו - ככה קבוצת ספורט צריכה להיראות", הדגיש המאמן המעוטר, שלו זה גביע יורוליג ראשון כמאמן ראשי. "אני אוהב את השמחה שאנחנו מביאים לאנשים כאן".

הישג ענק למאמן דיוויד בלאט (רויטרס)

חוגגים בכיכר רבין (חדשות 2)

משחק הגמר במילאנו (AP)

באולם קבלת הפנים בנמל התעופה, המתינו לכוכבי הקבוצה מאות אוהדים נלהבים שצבעו את המקום בצהוב. "אני מוכן להרים אפילו את סופו על הכתפיים, רק לגעת בהם ולהניף את הגביע", אמר אחד האוהדים, שעצר לרגע קצר את הקפיצות וצהלות השמחה.