נתניהו נפגש עם שחקני מכבי תל אביב: "רוממתם את רוחם של כל אזרחי ישראל"

עם שובם לארץ, הגיעו אלופי אירופה לפגישה עם ראש הממשלה נתניהו בת"א. "זה הניצחון הראשון שלך כמאמן", אמר רה"מ לבלאט, "ציינתי באו"ם את הקו האדום - ואתם הראיתם את הקו הצהוב". הערב: חגיגות בכיכר רבין

פחות מיממה לאחר שניצחה כנגד כל הסיכויים את ריאל מדריד בגמר הפיינל-פור של היורוליג, נחתה מכבי תל אביב, אלופת אירופה הטרייה, בנמל התעופה בן גוריון - שם המתינו לה אלפי אוהדים צהובים. משם המשיכו השחקנים למפגש מרגש עם ראש הממשלה נתניהו, שגם הוא פינה מזמנו כדי לגעת בגביע ההיסטורי. את החגיגות בנתב"ג העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראשון לצאת מהמטוס, שהתקבל בזרנוקי מים, היה קפטן הקבוצה גיא פניני שהניף את הגביע פעם נוספת עבור האוהדים וכלי התקשורת הרבים שהמתינו לשחקנים בצהוב. יו"ר הקבוצה, שמעון מזרחי, ביקש להודות לאלפים שליוו את הקבוצה למילאנו והיו החיזוק של הקבוצה מול היריבות העדיפות. "למכבי של השנה הייתה הקבוצתיות, המרקם האנושי והאינטליגנציה כדי לזכות", הסביר.

רגע לפני ששחקני מכבי תל אביב מצטרפים לאלפי האוהדים בכיכר רבין, התפנו חברי הקבוצה להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בקרייה בתל אביב. "באו"ם ציירתי את הקו האדום ואתם באירופה הראיתם מה זה הקו הצהוב", אמר נתניהו לשחקנים. "הבאתם המון כבוד למדינה, עשיתם דבר גדול ונתתם דוגמה של רוח קרב וניצחון".

דייויד בלאט (חדשות 2)

בדבריו פנה ראש הממשלה למאמן הקבוצה דיוויד בלאט: "יש לנו משהו משותף - זה גביע אירופה הראשון שלך כמאמן וגביע אירופה הראשון שלי כראש המדינה". השחקנים העניקו לראש הממשלה כדורסל חתום היישר מהאולם במילאנו.

מאמן הקבוצה, דיוויד בלאט, מגיבורי העונה שהחלה בצורה צולעת והסתיימה בקול תרועה גדולה, סיפר על לילה ללא שינה שבו חגגו אנשי הקבוצה. "כולם כאן רוצים לשחק אחד בשביל השני, כולם רוצים להקריב, יש לשחקנים אכפתיות כלפי הקבוצה והמטרות שלנו - ככה קבוצת ספורט צריכה להיראות", הדגיש המאמן המעוטר, שלו זה גביע יורוליג ראשון כמאמן ראשי. "אני אוהב את השמחה שאנחנו מביאים לאנשים כאן".

האוהדים באקסטזה: "מוכן להרים אפילו את סופו על הכתפיים"

באולם קבלת הפנים בנמל התעופה המתינו לכוכבי הקבוצה מאות אוהדים נלהבים שצבעו את המקום בצהוב. "אני מוכן להרים אפילו את סופו על הכתפיים, רק לגעת בהם ולהניף את הגביע", אמר אחד האוהדים, שעצר לרגע קצר את הקפיצות וצהלות השמחה.

המטוס מתקבל בנמל התעופה (חדשות 2)

עומרי כספי, כוכב הקבוצה בעבר שבימים אלה משחק ביוסטון רוקטס מליגת ה-NBA, סיפר בשיחה עם חדשות 2 על ההתרגשות הגדולה מהזכייה. "אין דברים כאלה, אין משחקים כאלה - חוויה לראות את מכבי", אמר כספי. "זה מרגש לראות איך קבוצה ישראלית מצליחה, בכל תחום, כיף לראות גם מהצד".

אולם קבלת הפנים נצבע צהוב (חדשות 2)

חגיגות הניצחון החלו כבר אמש באופן ספונטני, כשדקות לאחר שנשמע הבאזר לסיום הניצחון ההירואי על ריאל מדריד, הגיעו אלפי אוהדים לכיכר רבין, כשרבים מהם רוחצים במזרקה. במשטרה מעריכים כי השמחה צפויה להיות גדולה אף יותר, כשעשרות אלפים מאוהדי הקבוצה יגיעו לכיכר פעם נוספת, הפעם כדי לקבל את פני אלופי אירופה הטריים.

האוהדים ממתינים לשחקנים בצהוב (חדשות 2)

שר האוצר לפיד: "נאלץ לוותר על הקפיצה למזרקה"

בשיחה עם חדשות 2, סיפר שר האוצר יאיר לפיד על אהדתו הגדולה לקבוצה, ועל רצונו הבלתי ניתן למימוש לקפוץ עם האוהדים למזרקה בכיכר. "ראיתי את המשחק בבית, אני אוהד של מכבי מגיל שנתיים", סיפר השר. "במסגרת הדברים עליהם נאלצתי לוותר בגלל התפקיד, יש גם את הקפיצה לבריכה בכיכר".

הניצחון במילאנו הוא אליפות אירופה השישית במספר של מכבי תל אביב - מספר זכיות זהה לזה של צסק"א מוסקבה ופנאתינייקוס ושני רק לריאל מדריד, שנאלצה להסתפק בשמונת הגביעים שכבר באמתחתה. בפעם האחרונה זכתה מכבי בגביע אירופה ב-2005, אז ניצחה את טאו ויטוריה בתוצאה 78-90. החגיגות השנה, צפויות להיות גדולות אף יותר משנים עברו, בשל ההפתעה הרבה מהזכייה, והזמן הרב שחלף מהפעם האחרונה שבה זכו האוהדים להניף את הגביע היוקרתי.

חגיגות הניצחון, אתמול (חדשות 2)

ממשטרת התנועה נמסר כי ברחבי תל אביב נחסמו צירים החל מהשעה 18:00 ועד לסיום החגיגות בכיכר רבין. רחוב אבן גבירול נסגר לשני הכיוונים משדרות שאול המלך עד ארלוזורוב. שדרות חן נחסמו מרחוב הנביאים לכיוון מלכי ישראל. רחוב פרישמן נסגר לתנועה מכיכר מסריק עד אבן גבירול וכך גם שדרות דוד המלך מרחוב ויצמן עד אבן גבירול.

גם רחוב גורדון סגור לתנועה מרחוב שלמה המלך עד מלכי ישראל. שדרות בן גוריון חסומות מרחוב שלמה המלך עד אבן גבירול, רחוב בלוך נסגר מרחוב ארלוזורוב עד אבן גבירול ורחוב הדסה חסום מרחוב שלמה המלך עד אבן גבירול.

בהכנת הכתבה השתתפו עזרי עמרם, בן מיטלמן וגלעד שלמור.