אוהדי מכבי תל אביב חוגגים: "כמו חלום"

אחרי הזכייה באליפות אירופה, כיכר רבין וכיכר דואומו במילאנו נצבעו צהוב. אלפי אוהדים חגגו כל הלילה בשירים וריקודים, כשחלקם עדיין מתקשים להאמין שהגביע הנכסף שוב חוזר לישראל. "בראש לא חשבתי שניקח אליפות, בלב אתה מאמין עד הרגע האחרון", סיפר אחד האוהדים. אוהד אחר סרב להאמין: "פעם בעשור זוכים באליפות"

לילה של התרגשות עבר על אוהדי מכבי ת"א אחרי הניצחון הדרמטי בגמר היורוליג והשבתו של הגביע לישראל אחרי 9 שנים. בכיכר דואומו במילאנו ובכיכר רבין פתחו במקביל אלפים בחגיגות, שרו, רקדו, והתקשו להאמין שאירופה - שוב צהובה. כעת כולם מחכים לשחקנים שינחתו אחר הצהריים עם הגביע בשדה התעופה בן גוריון להמשך החגיגות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שחקני מכבי צפויים להמריא ממילאנו בשעה 12:00 ולנחות בנתב"ג ב-16:00, שם תיערך קבלת פנים חגיגית. לאחר מכן הם ייפגשו עם ראש העיר תל אביב-יפו רון חולדאי ובשעה 19:30 תיערך החגיגה המרכזית בכיכר רבין.

האוהדים הצהובים מילאו כבר אתמול את הכיכר בתל אביב ולא יכלו לעצור את ההתרגשות. "אני לא מסוגל לדבר. בראש לא חשבתי שניקח אליפות, אבל בלב אתה מאמין עד הרגע האחרון", סיפר בהתרגשות לחדשות 2 online האוהד יובל. "אתה אף פעם לא מפסיק להאמין, העיקר שהגביע חוזר".

"כמו חלום" (דקלה בירן)

היו אוהדים שמרוב שמחה קפצו לתוך הבריכה בכיכר, שהפכה כבר מזמן לסמל לניצחונות. "פעם בעשור זוכים באליפות. הקבוצה ניצחה קפצנו לבריכה, זו לא התגובה הטבעית? אנחנו עושים כבוד לקבוצה המנצחת", אמרו איתן ושמואל מתוך המים.

"ניצחנו וקפצנו לבריכה" (עזרי עמרם, חדשות 2)

אחת האוהדות אמרה בביטחון כי ידעה מהתחלה שהקבוצה תנצח. "מכביסטים נשארים, תמיד מכביסטים", קראה בגאווה. לא כולם היו כל כך בטוחים כמוה והיו מי שהניצחון תפס אותם בהפתעה. "חיכינו להפסד וכשזה היה לא האמנו, פשוט קפצנו על הכורסאות. עם הניצחון, ישר לבשנו צהוב ורצו לכיכר".

גאווה צהובה (עזרי עמרם, חדשות 2)

"זה נראה כמו חלום"

"זה נראה כמו חלום, אני לא מאמין", סיפר אחד האוהדים. אוהד אחר הגיע לכיכר עם בתו הקטנה אמר: "היא היתה ערנית לגמרי דחתה את המקלחת של הלילה ואז אמרה אבא, אמא חייבים ללכת והלכנו לכיכר".

אלפים בכיכר רבין (חדשות 2)

אמש, בתום משחק מותח והארכה זכתה מכבי בגביע אירופה בכדורסל, עם התוצאה 86-98 מול ריאל מדריד. "אני מרגיש שמחה גדולה וכבוד גדול שהבאנו למדינה בכלל ולאוהדי מכבי בפרט, על ההצגה שהם נתנו פה", אמר המאמן דיוויד בלאט, עטוף בדגל ישראל, רגעים ספורים לאחר שריקת הסיום. "אני מרגיש סיפוק מהדרך שבה הלכנו - דרך נכונה, נחושה, דרך של לב ואהבה. אני פשוט גאה בכולם".

חגיגות גם במילאנו (AP)

נשיא המדינה שמעון פרס שוחח עם בלאט בטלפון דקות לאחר הניצחון. "כל הארץ צהובה. הוכחתם נחישות, השחקנים לחמו כנמרים וניצחו כאריות", אמר הנשיא. "כמעט קיבלתי התקף לב, אתה לא יודע מה עשיתם לישראל. זו המתנה הגדולה והמרגשת ביותר. טוב שעמדת נחוש, לא נבהלת מהספקות והפקפוקים. תביאו את הגביע כדי שכל העם יראה את זה".

הגביע יגיע אחה"צ לנתב"ג (AP)

הניצחון במילאנו הוא אליפות אירופה השישית במספר של מכבי תל אביב - מספר זכיות זהה לזה של צסק"א מוסקבה ופנאתינייקוס ושני רק לריאל מדריד, שנאלצה להסתפק בשמונת הגביעים שכבר באמתחתה. בפעם האחרונה זכתה מכבי בגביע אירופה ב-2005, אז ניצחה את טאו ויטוריה בתוצאה 78-90.