פרס: "כמעט קיבלתי התקף לב", נתניהו: "כססתי ציפורניים"

נשיא המדינה שמעון פרס שוחח עם דייויד בלאט דקות אחרי הניצחון, והודה בפניו שכמעט קיבל התקף לב בדקות האחרונות למשחק. "הקבוצה לחמה כמו נמרים וניצחה כמו אריות", אמר לו. ראש הממשלה נתניהו: "כססתי ציפורניים, יש אליפות!". שרים רבים בירכו על הניצחון

הנשיא פרס ברגע הזכייה (דוברות בית הנשיא)

נשיא המדינה שמעון פרס צפה הערב (א') בהתרגשות רבה במשחק של מכבי ת"א, ודקות ספורות אחרי הניצחון הדרמטי, שוחח עם מאמן הנבחרת דייויד בלאט - והודה בפניו: "כמעט קיבלתי התקף לב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"דיוויד, כל הארץ צהובה", הוא אמר לו בתחילת השיחה. "אין כמוך. אתה הוכחת נחישות וכל הקבוצה לחמה כמו נמרים וניצחה כמו אריות". לדבריו, הניצחון היה מדהים והביא את המתנה הגדולה והמרגשת ביותר שניתן היה להביא.

"טוב שעמדת כל הזמן נחוש ולא נבהלת מכל הספקות והפקפוקים. תביאו איתכם את הגביע שכל העם יראה את זה", הוא קרא לו - והזמין אותו ואת השחקנים לבית הנשיא כשיחזרו לארץ.

בלאט אמנם התקשה לשמוע אותו - אך הודה לו על הדברים, ואמר כי הניצחון הערב מוקדש לו: "רצינו מאוד להביא לך את הניצחון באופן אישי כאחד והיחיד שמייצג את המדינה שלנו. זו מתנת פרידה על כל מה שעשית. לא נשכח את זה לעולם".

"יש אליפות!". נתניהו (פייסבוק רה"מ)

נתניהו: "השארתם אותנו על המפה"

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו צפה במשחק - ואחרי הניצחון כתב בפייסבוק "יש אליפות". בשיחה לאחר מכן עם המאמן אמר ראש הממשלה לבלאט: "תמיד היינו על המפה אבל אתם השארתם אותנו על המפה. הבאתם לי הרבה מתח ועד ההארכה אני כססתי ציפורניים כולל עד לדקה הראשונה אז זה התהפך בהדרגה ונשמתי לרווחה וחיוך גדול התפשט על פניי, כפי שהתפשט על פני כל אזרחי שישראל. הבאתם הרבה אהבה. זה היה משחק נפלא, המון רוח, קרב רוח צוות ורוח ניצחון".

בלאט השיב לו: "אדוני ראש הממשלה אנחנו מודים לך. ייצגנו את העם ואתה המנהיג של העם". בסיום השיחה נתניהו ביקש להגיד לו רק מילה אחת: "תישאר!".   

בלאט לפני ההכרזה (רויטרס)

שרת התרבות והספורט לימור לבנת, בירכה על הניצחון: "מכבי תל אביב אלופת אירופה. גביע אירופה לאלופות לתל אביב. גם אם נחזור על המילים הללו שוב ושוב, עדיין לא נקלוט הלילה את גודל ההישג". היא הוסיפה כי בניגוד לכל הסיכויים, אבל עם אמונה אין סופית, מועדון מכבי תל אביב עשה היום עוד צעד גדול בהיסטוריה המפוארת שלו והביא כבוד גדול לספורט הישראלי: "תודה לך מכבי על ערב קסום ובלתי נשכח".

"על המפה" (AP)

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר כי מכבי ת"א הוכיחה העונה שבכדורסל, כמו בחיים, כשכולם מאוחדים ונלחמים יחד, על המגרש וביציע, למען אותה המטרה, הכל אפשרי. "אז כל הכבוד למכבי ולכל הישראלים הנפלאים, באולם ובבית, שדחפו אותה להישג הענק והלוואי שבכל התחומים מדינתנו תתנהל באותה דרך", כתב בעמוד הפייסבוק שלו.

"העולם צהוב!!!", כתב שר האוצר יאיר לפיד עם המון סימני קריאה, ושר הפנים גדעון סער כתב: "נס ל"ג בעומר! אירופה צהובה!". שרת המשפטים ציפי לבני הוסיפה: "אנחנו במפה! שוב!", והעלתה לפייסבוק קישור לשיר We Are The Champions.