"חי כיף"? תנאים קשים בגן החיות בראשון לציון

אם היו מבקשים מבעלי החיים בגן החיות בראשון לציון לבחור שם למקום בו הם כלואים, ספק גדול אם הם היו בוחרים בצמד המילים "חי כיף". החיות מוחזקות בכלובים קטנים ובתנאים קשים, והנושא עורר זעם רב בקרב מבקרים שהביעו מחאתם ברשת. במקום אומרים מנגד כי הם מתקנים את הליקויים. ביקרנו במקום

בגן החיות "חי כיף" בראשון לציון יש המון סוגים של בעלי חיים, והמקום כבר כמעט בן 30 ואולי זו הבעיה - כי מאז שהוקם דבר לא השתנה בו והחיות מוחזקות בתנאים קשים. "זה ממש צער בעלי חיים", סיפר אחד המבקרים במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אנחנו מגיעים למקום בעקבות סערה שמתחוללת ברשת בחודשים האחרונים: אנשים שביקרו במקום יוצאים ממנו נרעשים, ומפרסמים תגובות נגדו ברשת - וטוענים להזנחה.

בכלוב הראשון בסיור שלנו מחכה לאוח ארנב למאכל, ולילדים זה מראה לא פשוט. גם בכלוב הבא, המראות לא סימפטיים. "זה שיש מבקרים והם לא אוספים את העכברים המתים, זה לא כיף", סיפר ילד שהגיע לביקור.

החיות מוחזקות בשיטות אחזקה שכבר לא קיימות בעולם: בבורות עמוקים, בלי צל ובלי גירוים. גם הווטרינר ד"ר רונן מלצר, שמתלווה אלינו לביקור לא נשאר אדיש כשאנחנו מגיעים לכלוב השימפנזים. "אתה לא צריך להיות מבין גדול או וטרינר כדי לראות שהחיות האלה לא מאושרות. כואב הלב", אמר הווטרינר.

טענות להזנחה בגן החיות (חדשות 2)

"כלובים לא מתאימים" (חדשות 2)

בלי משחקים, בלי גירויים

גם הקופים הקטנים יותר נראים אומללים. "זה כלוב קטן לחיה כזו, זו חיה שצריכה לנוע ולזוז. זה לא כלוב שמתאים לקוף", ציין הווטרינר. הלב נכמר עוד יותר למראה הקופים במרכז המים, שלא יכולים לחצות אותם, מה שמשאיר להם שטח מחיה קטן במיוחד - בלי משחקים, עם מעט מאד גירויים - כשבכל שעות הביקור שלנו הם לא זזו. גם הטורפים הגדולים - האריה והטיגריס למשל, כלואים בכלובים צפופים.

מה"חי כיף" נמסר בתגובה כי "הגן עומד בתנאים להחזקת חיות בר במדינת ישראל ונמצא מתאים להחזקת טורפים וקופים על פי החוק במדינת ישראל. יחד עם זאת, אנו ערים לכך שיש לחדש את הגן ולבצע תיקונים רבים ובחמש השנים האחרונות אנו פועלים לשפר את הטעון שיפור".