ריקודים ותפילות: החגיגה במירון נמשכת

יותר מ-100 אלף בני אדם ביקרו בהר מירון במהלך ההילולה שנמשכת גם היום. הדלקת המדורות נמשכת, וטקס ה"חלקה" שבו מספרים ילדים בני שלוש לראשונה יוצא לדרך. במד"א נמשכת הכוננות הגבוהה במקום

החום הכבד והעומס הרב לא הרתיעו את עשרות אלפי המבקרים שהגיעו ביממות האחרונות להר מירון, שם נמשכת הילולת רבי שמעון בר-יוחאי כמדי שנה. ההמונים חוגגים בשירים ובריקודים מרובי משתתפים, ומקיימים את מסורת החג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כחלק מהמסורת, מדליקות החסידויות השונות את המדורות במקום. ראשונה הודלקה אמש המדורה של האדמו"ר מחסידות בויאן ועד ליום שני בבוקר, עם סיום החגיגות, תודלק המדורה של החסידות האחרונה. במקביל, נערך במקום טקס ה"חלקה" שבו מספרים הורים לראשונה את ילדיהם שהגיעו לגיל שלוש.

טקס ה"חלקה" במירון (חדשות 2)

באתר הוצבו מספר במות, ומערך היסעים מיוחד אורגן כדי לאפשר להמונים להמשיך להגיע להר. מספר מתחמים נמצאים במקום, ובהם מנגנות תזמורות חסידיות, על מנת לשמח את ההמונים ביום חגם. על פי הערכת המשטרה, עד כה ביקרו בהר למעלה מ-100 אלף בני אדם.

למרות החשש וניסיון העבר - לא נרשמו השנה עומסים כבדים בכבישים ובמקום מספר נמוך מהצפוי של מבקרים. על פי הערכה, האיסור המשטרתי להגיע עם כלי רכב פרטיים לאזור, וחסימות הכבישים שהחלו כבר בסוף השבוע, גרמו לרבים להימנע מלהגיע למקום במהלך החג.

החגיגות בהר, אמש (חדשות 2)

עשרות אלפים חוגגים (חדשות 2)

ההילולה צפויה להימשך עד מחר (ב') לפנות בוקר, ובמשטרה ובמד"א נערכים בכוחות מתוגברים להמשך החגיגות. עד כה טיפלו צוותי מד"א המאבטחים את המקום ב-446 בני אדם, 25 מהם נזקקו לפינוי לבתי החולים זיו בצפת ופוריה בטבריה. מצבם של הנפגעים מוגדר קל, והם סובלים מהתעלפויות, פציעות, חבלות קלות ומחלות כרוניות. במד"א מדגישים כי מאות חובשים, פרמדיקים ורופאים נמצאים בשטח למען המבקרים.