השריפה הגדולה בכינרת: מבט מהאוויר

לא רק ארבעה מטוסי כיבוי עלו לאוויר כדי להשתלט על האש הגבוהה - גם רחפן שתיעד את מה שכילו הלהבות מהאוויר. אחרי שעות ארוכות הצליחו הכבאים להשתלט על האש שהעשן הסמיך שלה הגיע לקיבוץ האון

לפחות חמש שעות עמלו צוותי הכיבוי בחום הלוהט בין הלהבות. האש אחזה בעשבייה ובצמחי הקנה שעל שפת הכינרת - מאיימת להתקרב אל בתי קיבוץ האון שממזרח לימה. את מה שכילתה האש תיעד מהאוויר רחפן שצילומיו הגיעו לידי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לשריפה הגדולה שהשתוללת משעות אחר הצהריים באזור חוף האון הוזנקו כוחות כיבוי רבים שכללו שישה צוותי כיבוי וארבעה מטוסי כיבוי מהאוויר. רק סמוך לשעה 19:00 בערב הם החלו להשיג שליטה על האש.

אש בחוף האון, היום (כבאות גליל עליון)

הכבאים בפעולה, היום (כבאות גליל עליון)

לאורך כל השעות הללו ישבו תושבי קיבוץ האון הסמוך בבתיהם, סובלים מהעשן הסמיך ומקווים שהאש לא תגיע אל בתיהם. כוחות הכיבוי דיווחו כי כמה תושבים פונו מכמה בתים במקום, אך גורמים בקיבוץ הכחישו זאת.

"היה עשן בכמות גדולה, ממש קרוב לבתים, אבל לא הייתה שום בהלה", אמר יוסי חושבי, איש האחזקה של קיבוץ האון. "אנחנו רגילים לדברים האלה, זו לא פעם ראשונה. בסך הכל הייתה שריפה של עצים יבשים ובריכות דגים מיובשות. כרגע זה כבר נגמר. האש כובתה".‬

הכביש נחסם לתנועה

עשן אופף את האזור

מהאוויר (נמרוד להב הפקות וידאו)

כל מי שעבר מזרחית לכינרת אחר הצהריים והערב לא יכול היה להתעלם מהלהבות הגבוהות. בשל העשן הסמיך סגרה המשטרה את ציר התנועה, כביש 92, בין צומת מעגן ועד עין גב.

סמוך לשעה 20:00 בערב החיים באזור החלו לשוב למסלולם: צוותי הכיבוי השיגו שליטה על האש, העשן החל להתפזר והתנועה חזרה למסלולה.