מדן ועד אילת דרך מצלמת האופניים

מה גורם לאדם להחליט לעלות על האופניים ולרכוב מהחרמון ועד אילת? זוהר קנטור, איש הייטק שחצה את ארצות הברית בתחרות רכיבה על אופניים החליט לעשות את אותו הדבר גם כאן בישראל, ויחד עם 26 רוכבים נוספים הם ניסה לחצות את המדינה במסע בן מאות קילומטרים. צפו

בחודש שעבר יצאו 27 רוכבי אופניים למסע שאותו כנראה לא ישכחו לעולם. הרוכבים, בהם גם שישה תיירים, התחרו ביניהם לאורך מסלול של 1,327 קילומטרים - מהחרמון בצפון ועד אילת שבדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מי שעומד מאחורי היוזמה ההרפתקנית הוא זוהר קנטור, איש הייטק בן 44, נשוי ואב לשלוש בנות. קנטור, שביקש להקשות על המתחרים, בנה מסלול מאתגר במיוחד הכולל 20 אלף מטרים של טיפוס בעליות ובשבילים לא סלולים. את הרכיבה הזו הוא גם תיעד בעצמו במצלמה שהתקין על אופניו.

החוקים בתחרות קשוחים אבל פשוטים: על הרוכבים לטפל באופניים בעצמם וכן לארגן באופן עצמאי מים, אוכל ולינה. מאחורי התחרות לא עומדת חברת הפקה גדולה ואין פרסים לזוכים. בנוסף, מערכת GPS עקבה לכל אורך הדרך אחר המשתתפים השונים, כדי לוודא שאף אחד לא עושה קיצורי דרך.

הוגה התחרות. זוהר קנטור (חדשות 2)

שבעה ימים ו-14 שעות אחרי שירד ממרגלות החרמון, זוהר ראה סוף סוף את אורות אילת מנצנצים מרחוק. הוא כלל לא ידע שמחצית מהמתחרים פרשו עוד באמצע הדרך. עם זאת, לא הוא היה הראשון שהגיע לנקודת הסיום באילת. "אני חושב שניתן לומר שסיימנו להיום", סיכם זוהר עם חציית קו הסיום, כשהוא תשוש, עייף אך מרוצה.