הכבאים השיגו שליטה על השריפה הגדולה בכינרת

אש התפשטה באזור חוף האון וכוחות כיבוי בסיוע 4 מטוסים פעלו לכיבויה. מטיילים ששהו באוהלים פונו, וכך גם כמה בתים בדרום קיבוץ האון שסבלו מעשן סמיך. "היה עשן בכמות גדולה, ממש קרוב לבתים", סיפר תושב האון

השבת החמימה הוציאה לא רק את המטיילים לכינרת – אלא גם את האש המסוכנת. שריפה גדולה השתוללת משעות אחר הצהריים (ש') באזור חוף האון. אין נפגעים מהאש. כמה תושבים בקיבוץ הסמוך פונו מבתיהם. לקראת ערב הצליחו הכבאים להשיג שליטה על האש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות כיבוי רבים הגיעו למקום בניסיון להשתלט על האש. הכוחות הפעילו שישה צוותי כיבוי ונעזרו בלא פחות מארבעה מטוסי כיבוי מהאוויר. "אנחנו במצב רגיעה", עדכנו שירותי הכיבוי סמוך לשעה 19:00. שעה מאוחר יותר כבר הושגה השליטה באש.

אש בחוף האון, היום (כבאות גליל עליון)

הכבאים בפעולה, היום (כבאות גליל עליון)

עשן כבד אפף את חלקו הדרומי של קיבוץ האון. כוחות הכיבוי דיווחו כי כמה תושבים פונו מכמה בתים במקום, אך גורמים בקיבוץ הכחישו זו.

"היה עשן בכמות גדולה, ממש קרוב לבתים, אבל לא הייתה שום בהלה", אמר יוסי חושבי, איש האחזקה של קיבוץ האון. "אנחנו רגילים לדברים האלה, זו לא פעם ראשונה. בסך הכל הייתה שריפה של עצים יבשים ובריכות דגים מיובשות. כרגע זה כבר נגמר. האש כובתה".‬

הכביש נחסם לתנועה

"מדובר בשריפה גדולה ואנשים ששהו באוהלים באזור סמוך לשריפה התבקשו להתפנות", אמר מוקדם יותר לחדשות 2 Online להב נתן בן שימול, דובר כבאות מחוז צפון‬. "כרגע לא נשקפת סכנה ולכן אין הוראה לפינוי קיבוץ האון, אבל הקיבוץ ערוך ומוכן לאפשרות הזו".

הכביש נחסם לתנועה

עשן אופף את האזור

הכבאים פעלו לעצור את התפשטותה של האש לכיוון מורדות רמת הגולן. בכביש מספר 92, מזרחית לכנרת, נרשם עומס תנועה כבד בעקבות השריפה - הכביש נחסם לתנועה לשני הכיוונים מצומת מעגן ועד עין גב, אך בהמשך נפתח חזרה לתנועה.

וגם בים עצמו מסוכן: צעיר כבן 25 נמשה אחר הצהריים מהמים בחוף הקשתות באשדוד לאחר שטבע בים. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי במקום ופינו אותו לבית החולים ברזילי באשקלון כשהוא במצב בינוני וסובל מקוצר נשימה.‬