איך מכינים את מדורת הענק של ל"ג בעומר?

לקראת חג המדורות שיחול במוצ"ש, עמלו 350 תלמידים מבית ספר ברכסים שבכרמל על הרכבת המדורה הגדולה ביותר שיש. ואיך מכינים כזו? בעזרת מהנדסים, כלים כבדים, טיפוס על סולמות - והקפדה על בטיחות על ידי חבישת קסדות. כך נראית מדורת הענק שתבער בחג, ומושכת אליה תושבים רבים מהאזור

נעזרים במהנדסים לבניית מדורת הענק (מועצת רכסים)

איפה תבער מדורת הענק של ל"ג בעומר? חג המדורות כבר בפתח, ומחרתיים יחגגו תלמידים בצפון במדורה גדולה במיוחד - שתגיע לגובה של לא פחות מכמה קומות.
ומי אחראי ליוזמה הבוערת ושוברת השיאים? 350 תלמידי בית ספר "תשב"ר הרב" מכיתות א' עד ח' מהיישוב רכסים הסמוך לקיבוץ יגור שבכרמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התלמידים, יחד עם הנהלת בית הספר, החליטו שבמקום שיבערו במקום עשרות מדורות קטנות שעלולות להיות בלתי בטיחותיות, הם יבעירו מדורה אחת גדולה - מדורת ענק שתאחד את כלל ילדי המוסד החינוכי, אליה מגיעים גם רבים מתושבי האזור, שמדורת הענק היא אטרקציה עבורם.

"דאגנו מראש לאסוף משטחי עץ שלא זקוקים להם יותר ממפעלי תעשייה בסביבה לצורך הבערת מדורת הענק", נמסר מבית הספר. "הקפדנו שלא לאסוף מזהמים כמו צמיגים, פחי צבע וגומי כדי לא לגרום לזיהום חמור של הסביבה. במקום שיהיו עשרות מדורות קטנות בלתי בטיחותיות ומזהמות, בית הספר מארגן מדורת ענק שתאחד את התלמידים".

איך יוצרים את המדורה הכי גדולה? גם מהנדסים הצטרפו למשימה

ואיך דואגים שהמדורה שתבער תהיה גדולה, מרשימה - ובעיקר עמידה? הכל תלוי בצורה בה מעמידים את הקרשים בטרם מבעירים את האש. הילדים העמידו את הקרשים כשהם מצוידים בקסדות, כשלצדם מהנדס עם הכלים המתאימים שסייעו בהקמת המונומנט המתנשא לגובה.

כך מכינים את מדורת הענק (מועצת רכסים)


"בשביל להעמיד את הקרשים השתמשנו בכלים כבדים, מהנדס הגיע וניהל את ההקמה של משטחי הענק, כך שגם כשיהיו בשיא הדליקה ויתמוטטו, הם ייפלו לכיוון מסוים והחוגגים לא ייפגעו", סיפרו התלמידים הנרגשים.

את הזכות להדליק את מדורת הענק מקבל התלמיד שזכה בחידון המיוחד שעורך צוות בית הספר בערב החג. אלא שהוא בדרך כלל מעניק את הכבוד לרב היישוב או למנהל בית הספר. ואיך מבוצעת ההדלקה בפועל? מלא פחות מ-5 נקודות שונות שמובילים שובל של אש למרכז המדורה.

ולא רק להצתת מדורת הענק דואגים ברכסים, אלא גם לבטיחות: צוותי כיבוי אש ישכנו בסמוך לאתר ההדלקה כדי לוודא שהכל מתנהל כשורה ושיהיה חג שמח.