תיעוד: מרדף אזרחי בכביש 6

זוג צעירים שנסע בכביש שש הבחין באדם שנוהג במהירות מופרזת ובאופן מסכן חיים. הזוג מיהר להתקשר ולהתריע על הסכנה למרכז הבקרה של כביש שש, אך הדקות נקפו, הנהג המשיך בנסיעתו הפרועה, כמעט וגרם לתאונה, וניידת - לא נראתה באופק. ואז ניסו הצעירים לעצור אותו בעצמם

כשזוג צעירים ממרכז הארץ נסעו בכביש חוצה ישראל במהלך חופשת הפסח, הדבר האחרון לו הם ציפו הוא כי הנסיעה תהפוך למרדף אחר עבריין תנועה. כשהנהג שלפניהם דהר במהירות של 140 קילומטרים לשעה, זגזג בין נתיבים וסטה לשוליים - החליטו הצעירים לתעד את נהיגתו הפרועה בטלפון הנייד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תוציאו רכב לכיוון אייל דחוף, יש כאן רכב שמאבד שליטה ועובר מנתיב לנתיב, אני רודף אחריו, תעצרו אותו", אמר הצעיר שישב ברכב למוקד כביש שש. "אני רואה אותו אחי, הוא רדום מת עם היד על הפנים".

בשלב מסוים מד המהירות כבר הראה 150, והמצלמה קלטה רגע של כמעט תאונה מחרידה. "הוא מתרסק על משאית, אימא'לה!", קרא הצעיר. "איזה מזל יש לבן אדם הזה, הוא היה אמור למות מזמן".

דקות ארוכות שוחח הנהג הרודף עם מרכז הבקרה ולמרות זאת אף ניידת לא נשלחה והנהג ברכב הלבן המשיך להתפרע בכביש. כשראו שאיש מלבדם לא מנסה לעצור את הנהג, החליטו יושבי המכונית להיצמד אליו מאחור ולעצור אותו בעצמם.

אלא שזה לא עזר, ורק אחרי שהנהג הגביר מהירות וברח, הם התקשרו מהמשטרה. "זו תוצאה של קיצוץ במשאבים, בשוטרים וניידות בשנים האחרונות", הדגיש מנכ"ל עמותת "אור ירוק" שמואל אבואב. היעדר תקציבים וגם תשומת לב הם הסיבה שהנהג הזה נסע גם היום לידכם בכביש, ואף אחד לא עצר אותו.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: מצופה היה כי יתקשר האזרח ישירות למוקד 100. האזרח בחר להתקשר לכביש 6, דבר שגרם להעברת דיווח מאוחר למשטרה ואיפשר לנהג להימלט".

מחברת דרך ארץ המפעילה את כביש 6 נמסר בתגובה: "במקרים בהם מדווח לחדר הבקרה על כלי רכב הנוסעים במהירות מופרזת או באופן מסוכן מועבר הדיווח מיידית למשטרת ישראל. לחברה אין סמכות או יכולת לעצור כלי רכב המפרים את חוקי התנועה בכביש 6. מבדיקתנו נמצא כי הבקר פעל לפי הכללים והנהלים".