אחרי השטפונות: הישראלים שנתקעו בטאבה - חוזרים הביתה

בתום 48 שעות של מתח הושגה הסכמה עם המצרים: 300 הישראלים שנתקעו במסוף טאבה בשל השטפונות - יוכלו לשוב לישראל. לפי ההסדר, שהושג בהתערבות משרד החוץ, יחצו הישראלים את המסוף בין השעות 16:00-18:00

הושגה הסכמה עם המצרים: לאחר יומיים של המתנה מורטת עצבים, יוכלו 300 הישראלים שנתקעו בצדו המצרי של מעבר טאבה שהוצף בשטפונות - לשוב לביתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי ההסכמה שהושגה, בעקבות מגעים אינטנסיביים שקיים משרד החוץ עם השלטונות המצריים, נפתח מעבר טאבה לתיירים המבקשים לחזור לישראל החל מהשעה 16:00, למשך שעתיים בלבד.

משרד החוץ ניהל מגעים עם הרשויות המצריות במהלך היממה האחרונה, בניסיון להביא לחילוצם של עשרות רבות של תיירים ישראליים שנתקעו על גג מכוניותיהם, השקועות במים ובקומות העליונות של בתי מלון שהוצפו.

"אנחנו תקועים מזה יומיים מבלי חשמל, החופש שלנו נהרס", סיפר מוקדם יותר בשיחה עם חדשות 2 online תושב אום אל-פאחם על יומיים של ייאוש. האיש השוהה במלון "מובנפיק" סמוך לגבול ציין כמי מעולם לא ראה מחזה כזה בסיני. "מי שהגיע עם רכב התחיל להטעין את הטלפונים הסלולריים ברכבים, וכך עדכן את משפחתו במצב", תיאר את הפתרונות למצוקה שנוצרה.

בית המלון הוצף

מה שמחכה לשבים הביתה (רשות שדות התעופה)

ישראלים רבים שלא הצליחו לחצות את הגבול שהו בבתי המלון הסמוכים - שהוצפו אף הם. במלון "מובנפיק" המים הרבים הגיעו עד לחדרי האוכל ואפילו הציפו את הבריכות. "קיבלנו כאן מספר טלפונים מאנשים שתקועים שם", אמר מוקדם יותר סוכן נסיעות לחדשות 2 online. "אין מה לעשות זה עניין של מזג אוויר ומה שהבנו שהשלטונות החלו לפעול בכדי להוציא את האנשים למעבר הגבול הישראלי".

"החופש נהרס"

מהצד השני יש מי, שלמרות הקשיים, מסרבים לוותר על החופשה בסיני וניסו להגיע למעבר טאבה בכדי לעבור למצרים. "עברנו תלאות בדרך להגיע לכאן, מכשולים רבים, נהרות חצינו", סיפרו יניב ורפי מנהריה. "הגענו לכאן ואמרו לנו שהמחסום סגור. תכננו לבוא לטאבה לחמישי שישי שבת ונאלצנו לישון באילת. הגענו לפה רק בשתיים עשרה בלילה במקום בשעה תשע, וכשהגענו הכל כבר היה מוצף פה ולא נתנו לנו בכלל להתקרב לגבול. אנחנו מחכים מאתמול, אולי יכניסו אותנו ללילה השני".

נזקים למסוף בטאבה (רשות שדות התעופה)

מסוף טאבה נסגר לאחר שהשטפונות העזים גרמו לנזק רב במקום. המסוף הוצף משני צדדיו, והתמלא מים ובוץ, ובמשך כל הלילה פעלו בצד הישראלי לנקז את המים. בישראל טענו בשעות הבוקר כי המצרים לא היו מוכנים להעביר את הישראלים לצד השני. מה מחכה לישראלים שישובו הביתה? עשרות כלי רכב שחנו בסמוך למסוף הוצפו עד הגג במים.