300 ישראלים נתקעו במסוף טאבה בשל השטפונות

השטפונות בדרום גרמו נזק רב למסוף טאבה, שהוצף לגמרי, ובצדו המצרי של מעבר הגבול נותרו מאות מטיילים ישראלים. המצרים מסרבים כרגע להעבירם לצד הישראלי, שבו בוצעו במהלך הלילה פעולות שאיבה וניקוז על מנת להשיב את המסוף לתפקודו. עשרות כלי רכב שחונים סמוך למעבר הגבול שקעו עד הגג במים

300 ישראלים תקועים הבוקר (ו') בצד המצרי של מסוף טאבה במעבר הגבול בין ישראל מצרים. הישראלים שיצאו לטייל במצרים אינם יכולים לחזור לארץ בעקבות השטפונות העזים, שהציפו את המסוף וגרמו לנזק רב. בישראל טוענים כי המצרים לא מוכנים בשלב זה להעביר את הישראלים לצד השני. עשרות כלי רכב של ישראלים שחונים בסמוך למסוף הוצפו עד הגג במים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מסוף טאבה אמנם סגור בשל פגעי מזג האוויר, אך בצד הישראלי מוכנים לקבל את הישראלים ולהחזירם בבטחה - הליך שמתעכב בשל עמדת המצרים. המסוף הוצף משני צדדיו, והתמלא מים ובוץ, ובמשך כל הלילה פעלו בצד הישראלי לנקז את המים.

איציק חי, מנהל מסוף טאבה, סיפר כי מאז תחילת הסערה "הגיעו מים רבים לכיוון המסוף מהצד המצרי וההרים מסביב. משעות הלילה אנחנו עושים מאמצים רבים לנקז את המים ולנקות את כל הבוץ שנשאר, ואנחנו מקווים לאפשר בשעות הקרובות לכל הישראלים שנמצאים בצד המצרי לשוב לארץ".

בשל המאמצים הרבים של רשות שדות התעופה, מכבי האש והמשטרה, הזרימה ירדה מעט ומרבית המים שנשאבו הוזרמו לים. "צוות מתוגבר של עובדי המסוף עובד מאז אמש כדי להתגבר על הנזקים במסוף", נמסר מרשות שדות התעופה.

"במהלך הלילה נעשו פעולות שאיבה של המים והצוותים פועלים להחזיר לפעילות את מעבר טאבה במהירות האפשרית ", הוסיפו ברשות, שם מחכים להגעת המטיילים הישראלים כשתתאפשר העברתם. שוטרי מרחב אילת נאלצו לפנות אתמול את העובדים בשל הגשמים הכבדים שירדו באזור, והובילו להשבתה.

תקועים במצרים בגלל ההצפות (רשות שדות התעופה)

גם כשיצליחו הישראלים התקועים לשוב לארץ מחכה להם הפתעה לא נעימה, לאחר שעשרות כלי רכב שחנו בסמוך למעבר הגבול הוצפו במים ובוץ ולא יוכלו לנסוע.

הגשמים העזים, שירדו מאז יום רביעי בלילה, גרמו לשיטפונות בנחלים באזור אילת והובילו לסגירתו של מסוף טאבה הסמוך לעיר. גם באזורים רבים נוספים בדרום הארץ עלו הנחלים על גדותיהם ונוצרו שיטפונות גדולים, שבחלק מהמקרים דרשו מבצע חילוץ של מטיילים תקועים.

כלי רכב מתחת למים (רשות שדות התעופה)

שלשום במהלך הלילה נתקעו כ-70 מטיילים אמריקנים כבני 18 סמוך לנחל נקרות בערבה. מתנדבי יחידות החילוץ הגיעו לנחל כבר משעות הלילה ועמלו לחלץ את המטיילים, מתנועת "בני עקיבא" העולמית, שנתקעו בחניון חולית הסמוך לנחל. מסוק עם צוות של מתנדבי יחידת חילוץ ערבה סייע במבצע החילוץ שהסתיים בהצלחה אתמול בשעות הצהריים. מצבם של הנערים הוגדר טוב.