מחכים שעות בנמל התעופה: "מצפצפים עלינו"

מאות נוסעים המתינו זמן רב בנתב"ג עקב צעדי המחאה שבהם נקטו טייסי אל על, בשל הפגיעה לטענתם בתנאי העסקתם: "מאוכזבים, יש פה בלאגן שלם". טיסות שהיו אמורות לצאת מבוקרשט, בודפשט, מינכן ולונדון - בוטלו

שלוש טיסות אל על שהיו אמורות להמריא מישראל ללונדון, בוקרשט ובודפשט עוכבו ומאות נוסעים נאלצו לחזור לבתיהם לאחר שהטייסים פשוט החליטו לא להגיע לעבודה במחאה על תנאי העסקתם. לטענתם, החברה קבעה יותר מדי טיסות ולא שיבצה אליהן מספיק טייסים. נוסעים זועמים אמרו בשיחה עם חדשות 2 Online כי הם נותרו תחת חוסר ודאות במשך זמן רב מבלי שעודכנו. "זה מרגיש כאילו יורקים עלינו", סיפר אחד מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף לטיסות שעוכבו, הטיסה שהייתה אמורה להמריא הערב מישראל למינכן בוטלה וכן הטיסות שהיו אמורות להמריא ארצה מבודפשט, מינכן, בוקרשט ולונדון בוטלו. "אנחנו חשים שפשוט לא התייחסו אלינו כמו שצריך", אמר מיכאל, שהמתין לטיסת החברה למינכן. "כשדיברתי עם הפקידה בדלפק, היא אמרה לי שמדובר ב'שביתה איטלקית' וזו לא הפעם הראשונה שזה קורה בימים האחרונים. היא אמרה לנו את זה אחרי הרבה זמן של חוסר וודאות".

הנוסע הכועס סיפר כיצד נאלץ להסביר לנוסעים הגרמנים את המצב המשונה אליו נקלעו. "הבנתי שעליי למצוא אופציה חלופית כדי להגיע ליעד", אמר מיכאל. "לנוסעים מגרמניה, שלא הבינו מה קורה, פשוט אמרתי שהטייס לא הגיע. עכשיו הם בדרך לגרמניה בטיסה אחרת".

צביקה, שהיה בדרכו למשחקה של קבוצת באיירן מינכן בשבת הקרובה, תיאר את המצב בטרמינל וטען כי הנוסעים לא עודכנו לאורך זמן. "אנחנו מאוד עייפים", ציין. "אנחנו בנמל התעופה משעות הצהריים המוקדמות ודחו אותנו כל הזמן. עד עכשיו לא עלינו על הטיסה. אנחנו נתחיל את ביקורנו מאוד מאוחר. אני מקווה שיהיה בסדר אבל זאת תחושה לא טובה של ההתנהלות. אני מקווה שנהנה במינכן".

מקורקעים. מטוס אל-על, ארכיון (יונתן בייסקי)

הסיבה לעיכוב: הטייסים מוחים על הרעה בתנאי העסקתם

גורמים ברשות שדות התעופה אומרים כי מדובר בטיסות לאירופה עם מספר לא גדול של נוסעים, ולכן המצב לא יוצר לחצים יוצאי דופן בנמל התעופה. "אם זה יישאר בקנה המידה הנוכחי, לא אמורה להיות לכך השפעה על שאר הטיסות", אמרו הגורמים לחדשות 2 Online.

הסיבה לעיכובים היא עיצומים שנוקט ועד הטייסים של החברה. הטייסים טוענים כי מאז השקת החברה המוזלת של אל-על, UP, חלה הרעה בתנאי העסקתם שכן עד אז הצוותים היו נחים במושבי מחלקת העסקים של המטוס בעוד בטיסות UP אין מחלקת עסקים, וכל מושבי המטוס מורכבים ממושבי מחלקת תיירים בלבד. בתקופה האחרונה מתנהל משא ומתן בין הצדדים ובהנהלה מציינים כי הם מנסים לפעול לרווחתם של הטייסים.

נרי ירקוני, טייס ומומחה תעופה שהיה אחד מהנוסעים שנפגעו מהעיצומים אמר כי "אני לא מכיר חברות תעופה אחרות בהן קורים מקרים מסוג זה. אני לא חושב שתנאי העבודה באל על קשים". "מי שתפקידו לתת שירות לנוסעים לא עושה מעשים כאלו, ישנן דרכים אחרות להאבק בהנהלה" הוסיף ירקוני. 

יו"ר ועד הטייסים: "לא רוצה לחשוב על האפשרות של טייס עייף"

ניר צוק, יו"ר ועד הטייסים של אל על, אמר: "זו בעיה חמורה של הצי שלנו שטס בטיסות הקצרות לאירופה. הבעיה היא תוספת עבודה בעבור אותם אנשים. אנחנו לקראת הקיץ והחברה מתכננת לו"ז ורק אז משבצת. יש טיסות שאין להם טייסים משובצים ורק במהלך השבוע פונים לטייסים שנחתו ורואים אם הם יכולים לעבוד".

לדבריו, תגובת הטייסים מגיעה "כתוצאה ממה שקרה במטוסים בשנה האחרונה. למשל, אין מושבי מנוחה במטוסים לטייסים - דבר שיכול היה להקל ולמעשה לגרום לכך שטייסים שנחו יוכלו לעלות לטיסה נוספת".

עוד הוסיף יו"ר הוועד, כי "צי 737 הוא הבעייתי. מדובר בטיסות הקצרות לאירופה שיותר מ-30 מהן יוצאות ביום ועל כל אחת יש יותר מ-200 נוסעים ושישה צוותים והמטוסים כמובן עובדים כל הזמן". לשיטתו, "כמות הטיסות עלתה ויכולת הטייסים ירדה כתוצאה מהשינויים, אל על צריכה לספק פתרונות. אני לא רוצה לחשוב בכלל על המשמעות של טייס עייף. אי אפשר להגיע למצב הזה. זה כמו לעלות שיכור למטוס".

הנוסעים ממתינים (חדשות 2)

גם היום לפנות בוקר אירע עיכוב בטיסת אל-על: טיסה מספר 0048 מבנגקוק לישראל נחתה הבוקר בנמל התעופה בן גוריון ב-05:12 במקום בשעה המתוכננת 04:20, כשלנוסעים נמסר שהטיסה מתעכבת משום שצוות המטוס עדיין לא הגיע.

עיצומי הטייסים מגיעים רק חודש וחצי לאחר כניסתו לתפקיד של המנכ"ל החדש, דוד מימון. מחברת אל-על נמסר בתגובה: "עקב אי זמינות של אנשי צוות אוויר, חלו היום שיבושים בלוח הטיסות של אל על. בתקופה האחרונה נאלצה אל על להתמודד עם שיבושים בלוחות הזמנים ובהצבת המטוסים, עקב אי זמינות טייסים וחוסר היענות מצידם לפניות החברה לבצע טיסות".

עוד צוין, כי "מנכ"ל החברה וההנהלה פועלים למציאת דרכים למימוש התכנית המסחרית של החברה, הפועלת בסביבה תחרותית קשה ולהוציא את הטיסות כסדרן, תוך צמצום הפגיעה בלקוחות. עד היום הצליחה הנהלת אל על למנוע פגיעה בלקוחות החברה על ידי שינויים בהצבת המטוסים. חברת אל על מתנצלת בפני הלקוחות שנפגעו ופועלת להביא את הנוסעים ליעדם בהקדם האפשרי".

בהכנת הידיעה השתתף יונתן בייסקי