נמל התעופה בן גוריון: טייסים לא הגיעו, טיסות מתעכבות

שלוש טיסות אל על לבוקרשט, לונדון ובודפשט מעוכבות וטיסה למינכן בוטלה לאחר שהטייסים לא התייצבו, עקב מחאה על תנאי העסקתם. מאות נוסעים תקועים בטרמינל. אל על: "עושים כל שניתן כדי להוציא הטיסות בהקדם"

נתב"ג, הערב (חדשות 2)

לפחות ארבע טיסות אל על מעוכבות הערב (ה') בנמל התעופה בן גוריון לאחר שהטייסים לא הגיעו לעבודתם, זאת בעקבות מחלוקת של ועד הטייסים עם הנהלת חברת התעופה. טיסת אחר הצהריים של אל-על לפריז בוטלה, ונוסעיה הועברו לטיסה אחרת והגיעו לעיר בשעות הערב. בהמשך, בוטלה טיסה למינכן ושלוש טיסות נוספות - לבוקרשט, בודפשט ולונדון - מקורקעות. טיסה נוספת לניו-יורק נדחתה לבוקר בגלל החלפת מטוסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים ברשות שדות התעופה אומרים כי מדובר בטיסות לאירופה עם מספר לא גדול של נוסעים, ולכן המצב לא יוצר לחצים יוצאי דופן בנמל התעופה. "אם זה יישאר בקנה המידה הנוכחי, לא אמורה להיות לכך השפעה על שאר הטיסות", אמרו הגורמים לחדשות 2 Online.

הסיבה לעיכובים היא עיצומים שנוקט ועד הטייסים של החברה. הטייסים טוענים כי מאז השקת החברה המוזלת של אל-על, UP, חלה הרעה בתנאי העסקתם שכן עד אז הצוותים היו נחים במושבי מחלקת העסקים של המטוס בעוד בטיסות UP אין מחלקת עסקים, וכל מושבי המטוס מורכבים ממושבי מחלקת תיירים בלבד. בתקופה האחרונה מתנהל משא ומתן בין הצדדים ובהנהלה מציינים כי הם מנסים לפעול לרווחתם של הטייסים.

מקורקעים. מטוס אל-על, ארכיון (יונתן בייסקי)

יו"ר ועד הטייסים: "לא רוצה לחשוב על האפשרות של טייס עייף"

ניר צוק, יו"ר ועד הטייסים של אל על, אמר: "זו בעיה חמורה של הצי שלנו שטס בטיסות הקצרות לאירופה. הבעיה היא תוספת עבודה בעבור אותם אנשים. אנחנו לקראת הקיץ והחברה מתכננת לו"ז ורק אז משבצת. יש טיסות שאין להם טייסים משובצים ורק במהלך השבוע פונים לטייסים שנחתו ורואים אם הם יכולים לעבוד".

לדבריו, תגובת הטייסים מגיעה "כתוצאה ממה שקרה במטוסים בשנה האחרונה. למשל, אין מושבי מנוחה במטוסים לטייסים - דבר שיכול היה להקל ולמעשה לגרום לכך שטייסים שנחו יוכלו לעלות לטיסה נוספת".

עוד הוסיף יו"ר הוועד, כי "צי 737 הוא הבעייתי. מדובר בטיסות הקצרות לאירופה שיותר מ-30 מהן יוצאות ביום ועל כל אחת יש יותר מ-200 נוסעים ושישה צוותים והמטוסים כמובן עובדים כל הזמן". לשיטתו, "כמות הטיסות עלתה ויכולת הטייסים ירדה כתוצאה מהשינויים, אל על צריכה לספק פתרונות. אני לא רוצה לחשוב בכלל על המשמעות של טייס עייף. אי אפשר להגיע למצב הזה. זה כמו לעלות שיכור למטוס".

לוח הטיסות (חדשות 2)

גם היום לפנות בוקר אירע עיכוב בטיסת אל-על: טיסה מספר 0048 מבנגקוק לישראל נחתה הבוקר בנמל התעופה בן גוריון ב-05:12 במקום בשעה המתוכננת 04:20, כשלנוסעים נמסר שהטיסה מתעכבת משום שצוות המטוס עדיין לא הגיע.

עיצומי הטייסים מגיעים רק חודש וחצי לאחר כניסתו לתפקיד של המנכ"ל החדש, דוד מימון. מחברת אל-על נמסר בתגובה: "עקב אי זמינות של אנשי צוות אוויר, חלו היום שיבושים בלוח הטיסות של אל על. בתקופה האחרונה נאלצה אל על להתמודד עם שיבושים בלוחות הזמנים ובהצבת המטוסים, עקב אי זמינות טייסים וחוסר היענות מצידם לפניות החברה לבצע טיסות".

הנוסעים ממתינים (חדשות 2)

עוד צוין, כי "מנכ"ל החברה וההנהלה פועלים למציאת דרכים למימוש התכנית המסחרית של החברה, הפועלת בסביבה תחרותית קשה ולהוציא את הטיסות כסדרן, תוך צמצום הפגיעה בלקוחות. עד היום הצליחה הנהלת אל על למנוע פגיעה בלקוחות החברה על ידי שינויים בהצבת המטוסים. חברת אל על מתנצלת בפני הלקוחות שנפגעו ופועלת להביא את הנוסעים ליעדם בהקדם האפשרי".

בהכנת הידיעה השתתף יונתן בייסקי