הישראלי שננשך על ידי כריש משחזר לראשונה: "הוא הגיע מולי ונשך"

ללא ניסיון קודם החל לפני שמונה חודשים ארז לב לטפל בכלובי הדגים סמוך לאשדוד – עבודה שמתבצעת כולה בצלילה – אך דבר לא הכין אותו למפגש המבהיל עם כריש שנכנס לאחד הכלובים. בשיחה עם חדשות 2 משחזר לב לראשונה את הרגע שבו נפצע: "הוא הגיע מול הפרצוף שלי ותוך שנייה היה ביס". כעת תובע לב את החברה שהעסיקה אותו

לפני שמונה חודשים ננשך ארז לב על ידי כריש סמוך לחופי אשדוד. הפציעה הנדירה צילקה את לב לא רק פיזית, אלא גם נפשית. בשיחה עם חדשות 2 הוא משחזר לראשונה את הרגע שבו ניצב מול אחת הסכנות המפחידות ביותר בטבע, כשהוא בהכרה מלאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם רישיון צלילה וללא ניסיון רב החל לב לעבוד בכלובי הדגים באשדוד - עבודה שכוללת ניקוי, תחזוקה והאכלה והכול תוך כדי צלילה. כלובי הדגים נוהגים למשוך אליהם עשרות כרישים שמסתובבים סביבם באופן קבוע. באותו יום נכנס אחד מהם, כריש מסוג אפרור, לאחד מכלובי הדגים. המשימה של ארז, יחד עם ארבעה עובדים נוספים, הייתה להוציא אותו מהכלוב.

הפציעה של ארז לב (חדשות 2)

"חמשת אנשי הצוות שהיו על הסירה התייעצו איך אפשר להוציא את הכריש" שחזר לב, "התגבשה החלטה לתפוס את הכריש עם ק'צר, שזה כמו רשת פרפרים. אחרי כמה דקות של ניסיונות כושלים, עליתי למרכז הכלוב ואז הכריש הגיע מול הפנים שלי. תוך שנייה כבר היה ביס. זה היה בין אם תישאר לי יד בכלל לבין להישאר בחיים. אני לא יכול לתאר כמה זה כאב וכמה זה כואב עכשיו גם".

ארז סימן לחבריו שהם חייבים לעלות בחזרה לסירה. במשך חצי שעה הם הפליגו עד לחוף, משם פינה אותו אמבולנס לבית החולים איכילוב בתל אביב. במשך שמונה שעות נאבקו הרופאים כדי להציל את ידו - דברים שקורים לרוב באוסטרליה או בפלורידה, ופתאום עושים כותרות בישראל.

עורך דינו של לב, דורון מורל, אומר כי מדובר ברשלנות. "לוקחים בחור צעיר ללא הכשרה וללא ניסיון, ונותנים לו הוראה להיכנס למים שורצי כרישים. יש כאן רשלנות".

יותר כרישים נתפסים בעדשות המצלמה (חדשות 2)

בזמן האחרון, כנראה בזכות ריבוי אמצעי הצילום והבקרה, יותר ויותר כרישים נתפסים בעדשות המצלמות. ישנם כרישים שמגיעים במהלך החורף ליהנות מהמים החמים ליד תחנת הכוח בחדרה, וישנם גם זנים פחות חביבים, כמו נקבת כריש העמלץ כחול, שמסוכנת לחיי אדם ונצפתה לאחרונה באילת - כמה מאות מטרים מחוף.

כעת תובע לב את החברה שהעסיקה אותו ואת ביטוח לאומי בתקווה לקבל משהו שיפצה על הכאב. על הטראומה הוא לא בטוח שיוכל להתגבר. "אני לא יודע אם אני אחזור לצלול שוב. תלוי מה תהיה ההרגשה, כרגע לא", הוא מסכם.

מחברת "ער-דג" שהעסיקה את ארז נמסר בתגובה: "ארז בחור מצויין ונשלח כחלק מצוות מיומן, מנוסה ואחראי. הצוות תודרך בעל פה ובכתב".