דרמה בתל אביב: דיכטר הניא אדם מלהתאבד בקפיצה

ראש שירות הביטחון הכללי לשעבר נקלע לזירת האירוע בבניין משרדים בתל אביב, שם איים אדם לשים קץ לחייו בקפיצה מהקומה ה-51. הוא לא חשב פעמיים ועלה לגג תוך שהוא מנהל עם האיש שיחה. "בניתי אצלו אמון וניסיתי להפיח בו תקווה". זה נגמר בטוב

ניסה להפיח באיש תקווה. דיכטר (פלאש 90)

תל אביב, אתמול (שני), 13:00. אדם מאיים לקפוץ מהקומה ה-51 של בניין משרדים במזרח העיר לאחר שהשאיר אחריו מכתב התאבדות. למקום מוזעקים כוחות גדולים במטרה לנסות ולהניא אותו מלעשות כן, אך הדמות המרכזית באירוע הוא לא אחר מהשר לביטחון פנים וראש שירות הביטחון הכללי לשעבר אבי דיכטר - שעלה לגג וניהל עם האיש משא ומתן שבסופו השתכנע האחרון מלממש את תכניתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דיכטר גולל את האירוע בשיחה עם חדשות 2 Online: "יצאתי מפגישה במשרדים שלי, בקרן לרווחת נפגעי השואה שמעבר לכביש. בחוץ ראיתי שוטרים ומכבי אש והתברר שהבחור עמד על הגג ואיים להתאבד. הצעתי למשטרה את עזרתי והשוטרים במקום פנו לצוות המשא ומתן ואמרו שזה יכול לעזור".

זירת האירוע (שי אביים)

כוחות במקום (עזרי עמרם)

בשלב הזה, לדברי דיכטר, הוא עלה לקומה ה-51 וישב עם האיש על שפת הגג תוך שהוא מצליח לקרב אותו אליו ומדבר איתו בעזרת הנחיות של צוות המשא ומתן המשטרתי. "בניתי אצלו אמון וניסיתי להפיח בו תקווה", הוא אמר. "בתיאום עם הצוות יצאתי מהגג והם המשיכו את הטיפול. בסוף הוא ירד".

"הוא זיהה אותי ישר", הוא הוסיף. "אמר שזו לא הפעם הראשונה שהוא מנסה להתאבד. כל חיי נלחמתי במחבלים שרצו להתאבד יחד איתנו ופה הבחור רק רצה להרוג את עצמו. לא התנסיתי בסוגיה הזו. לא בכל יום אתה יושב על קצה של גג ויודע שכל אמירה לא נכונה עלולה לגרום לאיש לקפוץ. צריך להיות זהיר".