הפתעה לחג: הצעת נישואין בבסיס

חייל בבסיס תל נוף החליט לבקש מחברתו להינשא לו אל מול כל החיילים, המבקרים ומפקד הבסיס - באמצעות שופל. "אני עדיין לא מעכלת את זה, חשבתי שזה יהיה משהו אינטימי אבל הוא יצירתי" סיפרה הארוסה הטרייה

הצעת הנישואין (חיל האוויר)

"אורטל בואי דחוף לעמדת השופלים" - כך כרז היום (ג') הקריין בבסיס תל נוף של חיל האוויר בשעה 11:00 בבוקר, במהלך יום פתוח למבקרים לרגל יום העצמאות. ההכרזה נועדה לשלב שתי חגיגות באחת - עצמאות ישראל והקמת משפחה חדשה בארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהתקרבה סמ"ר אורטל ויטנברג למקום, שהיה בלב התערוכה, היא החלה לשמוע את השיר "התינשאי לי" של רגב הוד כשאז, הכף של השופל ירדה כלפי מטה - ובן זוגה, סמ"ר ניסן יפרח שמשרת עימה בבסיס הגיח - והציע לה נישואין, לעיני כל המבקרים הרבים ומפקד הבסיס. הכף של השופל המשיכה בירידתה, וחשפה שלט "התינשאי שלי". ניסן כרע ברך עם הטבעת, והתשובה הייתה מיידית: "כן!".

השניים, בני 23 ממרכז הארץ, חברים כבר יותר משנתיים, והכירו ביחידת הבינוי בבסיס תל נוף שליד רחובות. יפרח הוא מפעיל צמ"ה (ציוד מכני הנדסי), ובימים האחרונים הבהיר לחברתו שלמרות שהיא לא צריכה להגיע ליום הפתוח בבסיס, הוא מבקש ממנה שתבוא להיות עמו. היא לטענתה חשדה שמשהו מתרחש מתחת לפני השטח - אך לא תיארה את גודל ההפתעה.

בפני קהל המבקרים, החיילים והמפקדים הנרגשים - הם התארסו. "אני עדיין לא מעכלת את זה", סיפרה אורטל לחדשות 2 Online. "הייתי בכלל במשרדים, ואחרי שקראו לי הגעתי בריצה ואז ראיתי בלונים ושמעתי את השיר... בחיים לא חשבתי שזה יהיה בפורום של כל עם ישראל, זה קצת פדיחה, חשבתי שזה יהיה משהו אינטימי אבל הוא יצירתי". שניות לאחר מכן, היא התקשרה להוריה וסיפרה להם את הבשורה: "אמא שלי חשבה שאני עובדת עליה".

החייל: "רציתי לתת 'שואו'"

ניסן, שחשב על הרעיון כבר מספר שבועות ובימים האחרונים שקד עליו בשיתוף עם מפקדיו, להם הוא ביקש להודות במיוחד, לא סתם בחר את המועד. "אין יום מדהים יותר מיום העצמאות ורציתי לתת 'שואו. זה היה קצת כאב ראש, אבל עזרו לי לתזמן את הכל וזה הצליח", הוסיף.

ואיך לא - מיד לאחר שרבבות מבקרים חזו בהצעה המרגשת, הברכות לא איחרו לבוא בהמוניהן: "הרבה מאוד אנשים באו לברך אותנו, גם כאלה שלא מכירים אותנו שהגיעו לראות את הבסיס ואני רוצה להגיד לכולם תודה", הוא הדגיש.

גם אורטל ביקשה למסור תודה למברכים הרבים ובהם ובהם מפקד הבסיס: "אני לא ממש זוכרת את כל מה שהיה שם, כי הייתי בהלם, ואני עדיין לא מאמינה". השניים, שמשרתים בקבע, טרם יודעים מתי יתחתנו: "אנחנו לא נשכח את היום הזה, זה בהחלט מיוחד ויוצא דופן מכל הבחינות".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv