סיכום חדשות השבת: אסון בנפאל, פיגוע דקירה בחברון

נפגעים רבים ברעידת אדמה בעוצמה 7.9 שפקדה את נפאל. ראש הממשלה נתניהו הורה על הוצאת משלחת חילוץ ישראלית; שוטר מג"ב נפצע בינוני בפיגוע דקירה סמוך למערכת המכפלה. הדוקר נורה; כלי תקשורת זרים דיווחו כי חיל האוויר הישראלי תקף פעמיים בסוריה בשבוע האחרון; וגם: הפרות סדר במזרח ירושלים. סיכום חדשות השבת

רעידת האדמה בנפאל (שחר לאופר)

סיכום חדשות השבת: כ-1,500 בני אדם נהרגו ברעש אדמה עז שפקד הבוקר (שבת) את אזור נפאל והרשויות מעריכות כי מניין ההרוגים יוסיף לעלות. מדובר ברעידה החזקה ביותר בנפאל מאז 1934.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקד הרעש, בעוצמה 7.9 דרגות, היה כ-80 ק"מ מהעיר פוקרה - השנייה בגודלה בנפאל. הרעש הורגש גם במדינות סמוכות, בהן הודו ובנגלדש. במשרד החוץ הישראלי אומרים כי טרם נוצר קשר עם 200 ישראלים השוהים באזור, אך בשלב זה לא ידוע על אף נפגע ישראלי באסון.

הפרות סדר בירושלים (ארכיון) (רויטרס)

פיגוע דקירה בחברון: שוטר משמר הגבול נדקר לפנות ערב על ידי פלסטיני חמוש בסכין סמוך למערכת המכפלה. הוא פונה לבית החולים במצב בינוני. הדוקר נורה ונוטרל בשטח על ידי שוטרים אחרים שהוצבו באזור.

דיווח: ישראל תקפה בסוריה

כלי תקשורת זרים דיווחו הבוקר כי מטוסי חיל האוויר הישראלי תקפו נשק של צבא ואסד ושל חיזבאללה על אדמת סוריה פעמיים בשבוע האחרון. תחילה דיווחה רשת אל ג'זירה כי ישראל עומדת מאחורי הפצצת שיירה של חיזבאללה שהעבירה נשק אסטרטגי וטילים ארוכי טווח, באזור הגבול בין סוריה ללבנון ביום רביעי האחרון.

רשתות חדשות אינטרנטיות בסוריה הוסיפו שגם אתמול תקפה ישראל שתי משאיות שנשאו טילי קרקע-קרקע בסוריה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי הם לא מתייחסים לדיווחים זרים.

מחסום א-זעיים (דובר המשטרה)

שוטר נפצע קל מיידוי אבנים במהלך הפרות סדר בשכונת א-טור במזרח ירושלים בעקבות הריגתו של נער תושב השכונה אמש. הנער נורה למוות בידי שוטר משמר הגבול ומאבטח במחסום א-זעיים בכביש ירושלים-מעלה אדומים. הוא הגיע עם שני סכינים ברשותו, תחילה לעמדת הבידוק ואז למחסום עצמו, שם ניסה לדקור שוטרים. לוחמים פתחו בנוהל מעצר חשוד, במהלכו ירו בנער שלא נענה לקריאותיהם, ופצעו אותו קשה. בהמשך הוא מת מפצעיו.