מות התינוק בבית חגי: "טרגדיה איומה, הם הורים נפלאים"

הוריו של לוי יצחק קונסטנטינס, בן שנה וחצי, שנשכח ברכב המשפחה במשך שעות ארוכות - מתקשים לעכל גודל האסון. בשל מצבם הנפשי הקשה, טרם פנו אליהם השוטרים לתשאלם. תושב בית חגי: "מדובר בהורים מקסימים, קשה לי להאמין שמשהו כזה יכול לקרות"

ביישוב בית חגי שבדרום הר חברון מתקשים לעכל את הבשורה המרה על מותו של לוי יצחק קונסטנטינס, התינוק בן השנה וחצי שנשכח ברכב של אביו מאז שעות הבוקר - ונמצא ללא הכרה. הלילה (א') נערכה הלוויתו בבית העלמין בסוסיא. בעוד שמחקירה ראשונית של האירוע עולה חשד לרשלנות, יתוחקרו ההורים בהמשך בשל מצבם הנפשי הקשה. מנגד, טוענים מכרים ביישוב כי מדובר ב"הורים מסורים ונפלאים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הייתי אצלם בבית כמה פעמים ואני מכיר אותם באופן אישי", סיפר לחדשות 2 Online אחד התושבים. "עושה רושם שזו משפחה יפה ונחמדה. זו טרגדיה איומה, אנחנו לא יודעים איך זה
קרה. זה יום קשה". שכן נוסף העיד גם הוא כי "ההורים מקסימים, קשה לי להאמין שמשהו כזה יכול לקרות, האבל פה גדול מאוד".

מחקירת המשטרה עולה כי הפעוט נשכח ברכב אביו מהשעה 09:00. לאחר מכן יצא האב למקום עבודתו ברכב אחר. סמוך לשעה 15:30 הגיעה אמו של התינוק לגן על מנת לאסוף אותו, ורק אז גילתה כי כלל לא הגיע לגן. אז נמצא התינוק בתוך הרכב מחוץ לפעוטון ותושבי המקום סייעו לפרוץ את הרכב והחלו לבצע בו פעולות החייאה. בשלב זה טרם התברר כיצד איש לא הבחין בהיעדרות הפעוט מהגן, והאב יידרש בהמשך להשיב לשאלות - לאחר שיתאושש.

זירת האסון (חדשות 2)
 

הפראמדיק שיילד התינוק הגיע לזירה שבה נקבע מותו

בצירף מקרים מצמרר, הפרמדיק שהוזעק לזירה גם יילד את התינוק לפני כשנה וחצי. "התחושה נוראית, אתה רואה חיוך של אמא שמקבלת את התינוק לידיה ובסוף אותו ילד נפטר. זה קשה להודיע לאמא שהבן שלה מת", סיפר הפרמדיק, זכי יהב. "אני מתחנן בפני הציבור לשמור על הילדים - אנחנו מתחילים את עונת הקיץ ובתוך הרכבים הטמפרטורות גבוהות מאוד". 

"כשהגענו למקום ראינו על הכביש אזרחים מבצעים בפעוט פעולות החייאה בסיוע כוח רפואה צבאי שהזדמן למקום", סיפרו אנשי מד"א זכי יהב ומוטי אונגר. "האזרחים סיפרו לנו שהבחינו בפעוט כשהוא מחוסר הכרה ברכב וחילצו אותו. המשכנו בפעולות החייאה מתקדמות אך לאחר מספר דקות נאלצנו לקבוע את מותו".

זהו אינו המקרה הראשון בגל החום הנוכחי: בשבוע שעבר תינוק בן חמישה חודשים נפגע באורח קל, לאחר שנותר נעול בתוך רכב במתחם "אושר-עד" בבאר שבע. צוותי מד"א שהגיעו למקום חילצו את התינוק והשיבו אותו להוריו.