בן שנה וחצי מת לאחר שנשכח ברכב בבית חגי

צוותי מגן דוד אדום הוזעקו לדרום הר חברון, בעקבות דיווח על בן שנה וחצי שנשכח במכונית סמוך לפעוטון מאז שעות הבוקר. הפרמדיקים מצאו אותו ללא הכרה, והחלו במאמצי החייאה, אך בסופן נאלצו לקבוע את מותו. המשטרה פתחה בחקירה בחשד לרשלנות

זירת האסון בבית חגי (חדשות 2)

טרגדיה בדרום הר חברון: תינוק כבן שנה וחצי מת לאחר שנשכח ברכב ביישוב בית חגי. צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום ביצעו בו פעולות החייאה מתקדמות אך בסופן נאלצו לקבוע את מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשהגענו למקום ראינו על הכביש אזרחים מבצעים בפעוט פעולות החייאה בסיוע כוח רפואה צבאי שהזדמן למקום", סיפרו אנשי מד"א זכי יהב ומוטי אונגר. "האזרחים סיפרו לנו שהבחינו בפעוט כשהוא מחוסר הכרה ברכב וחילצו אותו. המשכנו בפעולות החייאה מתקדמות אך לאחר מספר דקות נאלצנו לקבוע את מותו".

מפרטים ראשונים עולה כי התינוק נשכח בכלי רכב סמוך לפעוטון שלו כבר בשעה 09:00 ונותר בתוך הרכב הלוהט במשך שעות ארוכות. בשלב זה טרם ברור האם התינוק נשכח ברכב הסעות או ברכבו של בן משפחה.

שוטרי מחוז ש"י שהגיעו למקום החלו באיסוף עדויות ותחילת חקירה, ונבדק החשד כי רשלנות היא שגרמה למותו של התינוק. מהמשטרה נמסר כי מצבם הנפשי של ההורים נסער, ועל כן נפתחה החקירה.

בשבוע שעבר: תינוק נשכח ברכב ונפגע קל

זהו אינו המקרה הראשון בגל החום הנוכחי: בשבוע שעבר תינוק בן חמישה חודשים נפגע באורח קל, לאחר שנותר נעול בתוך רכב במתחם "אושר-עד" בבאר שבע. צוותי מד"א שהגיעו למקום חילצו את התינוק והשיבו אותו להוריו.

בחודש אוקטובר האחרון מתו ארבע ילדות פלסטיניות לאחר שנשכחו במכונית בכפר תרקומיה הסמוך לחברון, כך דיווחו גורמי רפואה ברשות הפלסטינית. ילדה נוספת שהייתה ברכב נפגעה באורח אנוש.

ראש הכפר, סמי פטאפה, אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית מען כי חמש הילדות שיחקו בתוך המכונית בשעה שהוריהן עסקו במסיק זיתים. מאחר ולא הצליחו לפתוח את דלתות המכונית ולחלץ את עצמן, מערכות גופן של הילדות קרסו מהחום הרב ששרר ברכב.

הילדות הובהלו למרכז הרפואה בכפר, ומשם פונו על ידי צוותי הצלה שהוזעקו למקום לבתי חולים באזור. גורמי רפואה מסרו כי ארבע מהילדות - בנות שלוש-חמש - מתו כתוצאה מהפגיעות. ילדה נוספת, בת חמש, במצב אנוש.