טרגדיה בגן החיות התנ"כי: גור שימפנזה מת בזרועות אמו

גור שימפנזה שנולד לפני כשבוע בלבד, מת בזרועות אמו. לאם שקד, שזו לידתה הראשונה היה ככל הנראה קשה לטפל בו והיא החזיקה אותו בצורה לא נכונה. "זה עצוב, אנו נעביר אותו לנתיחה לאחר המוות", סיפרה הווטרינרית הראשית

טרגדיה בגן החיות התנ"כי בירושלים: רק שבוע לאחר שיצא לאוויר העולם, גור שימפנזה נמצא מת בזרועות אמו ביום שישי האחרון במקום. תחילה לאם היה קשה להיפרד ממנו והמשיכה להחזיק אותו, עד שהוא נלקח מידיה, לאחר שהדבר נודע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמו, שקד בת 10 לה זו הלידה הראשונה, ככל הנראה התקשתה לטפל בו. על פי גן החיות, כבר בהתחלה היא לא החזיקה את הגור בתנוחה הנכונה והניחה אותו על הרגל במקום על החזה. עם זאת בימים האחרונים נראה כי היא כבר התחילה לטפל בו טוב יותר, כך על פי המטפלים.

"המלטה של שימפנזה זה דבר מיוחד", אמרה לחדשות 2 Online, ד"ר נילי אבני-מגן, הווטרינרית הראשית של גן החיות. "ביום שישי בבוקר במקום לראות את האם יושבת עם כל השימפנזים ראינו שהיא מחזיקה את הגור בידה ואז הבנו שהוא לא החיים. זה עצוב וזו גם הסיבה שאנו לא נותנים שם בשבועות הראשונים מחשש כזה", היא הוסיפה. בקרוב הגור יישלח לנתיחה לאחר המוות, אז יידעו במדויק מה הביא למותו.

בגן החיות התנ"כי 11 שימפנזים, שהמבוגרת בהם היא מאיה שנולדה ב-1980. היא התפרסמה לאחר שב-2004 ילדה תאומים - מוטי וירון, שזכו לפרסום רב עם גיחתם לאוויר העולם.