שלי נטמנה: "המלאך שלנו נקטף"

כאלף בני אדם ליוו בדרכה האחרונה את שלי דדון, שנרצחה שלשום על פי החשד על רקע לאומני במגדל העמק. אביה מירר בבכי והתקשה לשאת את ההספד: "הנסיכה שלי הלכה בטרם עת. השם ייקום דמך, ואם לא - אנחנו ננקום". בנות דודתה אמרו בכאב: "פירקו אותנו". בן זוגה: "עם ישראל, תתעוררו, אוכלים אותנו חיים"

"שחטו את הנסיכה שלי, עקרו לי את הלב". זעקות שבר ובכי מר מילאו הלילה (שבת) את בית העלמין בעפולה, שם הובאה למנוחות שלי דדון (19) שנרצחה ונמצאה עם סימני אלימות בחורשה במגדל העמק שלשום, עת הייתה בדרכה לריאיון עבודה. אביה, יעקב, נתמך על ידי קרוביו והתמוטט מספר פעמים בבית העלמין כשהוא זועק: "אלוהים, למה רצחו לי אותה, למה? מי יגיד לי 'אבוּש'?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האב האבל התקשה לדבר מעל קברה של בת הזקונים ואת ההספד נשא בשמו דודהּ של שלי, אסף שריד: "אני עומד כאן מעל קברך הרענן וממסרב להאמין. הבשורה המרה שקיבלנו אתמול העיבה על כולנו. קרה לנו אסון. המלאך, הנסיכה של הבית, הלכה, נקטפה ונרצחה בטרם עת. השם ייקום דמך, ואם לא - אנחנו ננקום".

מסרבים להאמין (חדשות 2)

"ילדה טובה מבית טוב, צנועה, עם יכולת נתינה. סובלנית, חייכנית, עם לב רחב. החיוך היה הסמל שלך. היופי הפנימי והחיצוני שלך האיר את הבית ואת המשפחה. גרמת לנו להיות גאים בך על מי שאת, ילדה מופלאה שלנו. קשה לנו לדבר עלייך בלשון עבר, אבל המציאות מכה בפנינו. האובדן גדול מאוד. אין לנו יכולת למצוא את המילים שינחמו".

"פירקו אותנו". דדון (במרכז) ובנות דודתה (באדיבות המשפחה)

הטרגדיה שפירקה את שלישיית בנות הדודות: "יום יבוא וניפגש"

שלי דדון כונתה "התאומה השלישית" - כך סיפר אחד מקרוביה של הצעירה המנוחה. זאת משום ששתי חברותיה הקרובות היו בנות דודתה, התאומות גל וטל פרץ, שהיו גם חברותיה הטובות ביותר. "היינו שלישייה מאז שנולדנו, לא היה יום שלא דיברנו בהודעות מצחיקות. עכשיו פירקו אותנו", הן אמרו זמן קצר בטרם החלה הלוויתה של בת משפחתן.

"היא הייתה נשמה טהורה", הוסיפו. "היום זו היא, מחר זה מישהו אחר. משפחות מתפרקות פה ואף אחד לא יחזיר אותה. היא הייתה הנסיכה של הבית אחרי שלושה בנים והאירה אותו בשמחה. יש לנו זכרונות מדהימים ממנה".

עוד סיפרו התאומות על התכנונים שלהן לעתיד. "דיברנו על איך ייראו החיים שלה ותכננו איך אולי תיראה החתונה שלה. הם לקחו אותה בדיוק כשהתחילה לחיות. היה לה חבר והיא הייתה מאושרת".

בהמשך דבריהן, הביעו בנות המשפחה תקווה כי האירוע לא יישכח במהרה ואמרו: "לא ייתכן שדמנו יהיה הפקר במדינה ריבונית יהודית. לא ייתכן שאדם יפחד לשלוח את הבת שלו החוצה באור יום. אנחנו מקוות שיתפרסו את האחראים לכך. איפה הממשלה?".

בן זוגה של שלי: "עם ישראל תתעוררו, אוכלים אותנו חיים"

מתן מימון, בן זוגה של דדון, אמר שעות ספורות לפני הלוויתה של חברתו שנרצחה: "מדינת ישראל איבדה פרח. חברה ואחות מושלמת. היא אמרה לאמה באחרונה כי היא 'רוצה לראות שמלת כלה'".

"תתעוררו, אוכלים אותנו חיים". מימון (באדיבות המשפחה)

"עקרו לי את הלב". דדון ואביה (באדיבות המשפחה)

"עם ישראל, תתעוררו. הורגים אותנו בכל מקום. אסור לשתוק. אוכלים אותנו חיים. ילדה ששמרו עליה 19 שנה, הלכה יום אחד לבד והתחננו אליה שלא תלך".

בתוך כך, חוקרי היחידה המרכזית של מחוז צפון בשיתוף שירות הביטחון הכללי מוסיפים לחקור את הרצח המזעזע, ואחת ההערכות המרכזיות היא שמדובר במעשה על רקע לאומני. יחד עם זאת, במשטרה מדגישים כי כל כיווני החקירה נבדקים וטרם נפלסה האפשרות כי הרקע לאירוע - פלילי.