שלי נרצחה, במשפחתה עדיין לא מעכלים: "אנחנו רועדים מפחד, הבית חרב"

בעוד מתחזק החשד לפיגוע דקירה, במשפחתה של שלי דדון (19) מעפולה עדיין מתקשים לעכל את רוע הבשורה, לאחר שאתמול היא נמצאה ללא רוח חיים בחורשה במגדל העמק ועם סימני אלימות, כשהייתה בדרכה לריאיון עבודה. "איפה היא?", זעקה אמה. דודה: "הבית חרב". מועד לווייתה טרם נקבע

בני המשפחה מתקשים לעכל. שלי דדון (פייסבוק)

"רק עכשיו נופל לנו האסימון ששלי הלכה" - כך סיפר הבוקר (ו') בעצב דודהּ של שלי דדון בת ה-19, שגופתה נמצאה אתמול בחורשה הסמוכה לאזור התעשייה במגדל העמק. "שלי הייתה ילדה מקסימה, ילדת בית, לתפארת מדינת ישראל", הוסיף הדוד. שלי תובא מחר למנוחות בבית העלמין בעפולה בשעה 22:30.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמה של שלי מיררה בבכי בבית המשפחה בעפולה, שם מתכנסים בני משפחה וחברים. "איפה היא?", זעקה האם. "היא לא יצאה אף פעם מהבית בלי אישור ההורים".

בני משפחתה הוסיפו כי כעת נדרשים בני המשפחה לקבור בת בסמיכות ליום העצמאות, בעוד שככל שעובר הזמן מתחזק החשד כי הצעירה נרצחה על רקע לאומני, בשעה שעשתה את דרכה לריאיון עבודה במגדל העמק. "אני רועד. הבית חרב", ציין אחד מדודיה. "יש לי ילדים בבית ואני רועד - זה מפחיד".

לדבריו, שלי לא מעולם לא יצאה מביתה ללא ליווי. "שלי התנדבה לצבא אחרי ניתוח לב", סיפר הדוד. "הצבא שחרר אותה לאחר כמה חודשים מטעמים רפואיים. היא הייתה פרח - מלאך. זו הייתה הפעם הראשונה שיצאה לבד מהבית".

"פרח, מלאך" (באדיבות המשפחה)

עם בני משפחתה (באדיבות המשפחה)

מתחזק החשד: מדובר בפיגוע לאומני

בני המשפחה הוסיפו ואמרו כי שלי תמיד זכתה להגנה ולשמירה מסביבתה. "אם אביה שמר עליה בצמר גפן וזה קרה לה, זה עלול לקרות לכולם", הבהירו. "על חייל שדורך נשק המדינה סערה אבל אנחנו מאוכזבים, צריך לעשות לזה סוף".

עם בני משפחתה (באדיבות המשפחה)

במקביל, מתחזקת ההערכה כי הרקע לרצח לאומני ולכן למאמצי החקירה הצטרפו גם חוקרי השב"כ, שיבחנו את ההיבט הביטחוני סביב נסיבות המקרה. גופתה של דדון נמצאה אתמול על ידי ניידת סיור שעסקה בפעילות שגרתית, לאחר שהשוטרים הבחינו בגופה כשהיא מוטלת בצד הדרך.

על פלג גופה העליון של דדון נמצאו סימני אלימות. במשטרה מדגישים כי בשלב זה נבדקים כל כיווני החקירה ובשלב זה הוטל צו איסור פרסום על מרבית פרטי האירוע.