מאחורי הקלעים של מטס הראווה השנתי

מי שעוד עורכים חזרות אחרונות לקראת יום העצמאות הם טייסי חיל האוויר, שיופיעו במטס המסורתי. גלעד שלמור התלווה לטייסים שישתתפו באירוע ושמע מהם על תחושת הגאווה ועל ההבדל הגדול בין טיסת קרב לבין טיסת ראווה

המראה הנשקף מתא הטייס של מטוס ה"עפרוני", המתאמן לקראת המטס החגיגי של יום העצמאות, מוכיח כי מדובר במשימה מורכבת ומסוכנת - ארבעה מטוסים המתמרנים יחד בשמיים, בתיאום מלא, מבצעים תרגולות קרביות. הם לא מתכוננים למלחמה אלא למטס האווירובטי השנתי של יום העצמאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הטייס, סרן יובל, המשתתף לראשונה במטס - הטיסה מורכבת ומצריכה המון ריכוז על מנת לשמור על מבנה מדויק. "המרחק בין המטוסים הוא חמישה מטרים, זו טיסה שלא דומה לאף טיסה אחרת", הוא אומר.

המטס של יום העצמאות, או כפי שמכנים אותו בחיל האוויר - "המופע", צפוי להימשך שש דקות בלבד, אולם מצריך אימון מקדים של מספר חודשים. המופע יעלה לאוויר שש פעמים במהלך יום העצמאות, ובמסגרתו יחלפו המטוסים ביעף מעל יעדים שונים בארץ: תל אביב, ירושלים, הצפון והדרום.

"סוג טיסה שונה מטיסה קרבית" (חדשות 2)

"זה סוג טיסה שונה מכל טיסה קרבית אחרת בה השתתפתי עד כה במהלך שירותי בחיל האוויר", מספר סרן עמרי. "זה לקחת מטוסים וליצור משהו יפה בשמיים".

הפקת המפגן השנתי אורכת זמן רב ומצריכה אימונים רבים. לפני תחילת האימונים, טייס המטוס המוביל לומד את המהירויות, הזמנים והגבהים ומשנן אותם. על שלושת המטוסים הנוספים לעקוב אחר תמרוניו לכל אורך התרגולת באופן מדויק.

חודשים של אימונים לקראת המטס (חדשות 2)

"על הקרקע זה נראה כאילו הכל שליו ויפה, אבל כשמסתכלים מקרוב ורואים את המטוסים, מבינים שאנחנו עובדים קשה לשמור את המטוסים במקום", מסביר סרן עמרי. הוא אינו מצליח להסתיר את התרגשותו הרבה על אף קסדת הטייס שמסתירה את פניו. "זו פעם ראשונה שאנחנו מופיעים מול קהל אז אני בטוח שיהיה טוב".

כבר שישים שנה שהמטס עולה לאוויר בכל שנה. גם השנה תוכלו לראות אותו בשמיים הקרובים לביתכם.