הסתיימה השביתה בדואר ישראל

בפגישה שקיימו שר התקשורת ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הוחלט על פתיחת מו"מ אינטנסיבי להצלת החברה, שיימשך 60 יום. מחר, לאחר שלושה ימי שביתה, תחודש חלוקת הדואר ברחבי הארץ. במהלך הפגישה נקבע כי עד סוף השנה יתנו העובדים 5% משכרם כהלוואה להצלת דואר ישראל

הסתיימה השביתה בדואר ישראל (חדשות 2)

בשורה טובה לאלפי הישראלים שממתינים לדואר: שלושה ימים לאחר שחלוקת הדואר הופסקה ברחבי הארץ, הכריזו הערב (ה') משרד האוצר וההסתדרות על סיום השביתה בדואר ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה על סיום השביתה התקבלה לאחר ישיבת משא ומתן שהתקיימה אחר הצהריים בין שר התקשורת גלעד ארדן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אבי ניסנקורן והממונה על התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי.

עקב ההחלטה, החל ממחר ייפתחו סניפי הדואר וחלוקת הדואר תחודש. במהלך פגישת המו"מ סוכם כי ועד עובדי הדואר והנהלת החברה יפתחו במשא ומתן אינטנסיבי להצלת החברה שיימשך 60 יום.

"העובדים נרתמו להצלת החברה"

"מברך על ההסכם". שר התקשורת ארדן (AP)
מההסתדרות נמסר כי כחלק מההבנות שהושגו בין הצדדים, הוחלט על החזרת השעות הנוספות לעובדי הדואר. עוד נקבע כי עד סוף השנה ייתנו העובדים 5% משכרם כהלוואה להצלת דואר ישראל.

"אני מברך על ההסכם שהושג ועל הרצון הטוב שגילו כל הצדדים", אמר הערב שר התקשורת ארדן. "אני מבין את העובדים הנאבקים על פרנסתן, אך יחד עם זאת יש סכנה לעתיד החברה וחייבים למצוא את האיזון הנכון".

גם יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, בירך על ההחלטה לסיים את השביתה. "שילבנו כוחות למען הצלת דואר ישראל והבטחת עתידם של העובדים בחברה", אמר. "אני מברך על הבגרות והאחריות שגילו לאורך כל המשבר עובדי הדואר, ועל כך שגם בשעה של משבר - העובדים החליטו להירתם ולתת יד להצלת החברה".