משפחות שכולות לנתניהו: "אל תגיע לטקס יום הזיכרון"

ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, קראו היום בני משפחות שכולות לראש הממשלה נתניהו שלא לנאום בטקס לזכר קורבנות פעולות הטרור ביום הזיכרון - זאת עקב שחרור עשרות מחבלים פלסטינים בשנה האחרונה. "אל תבזה את עצמך ואל תגיע. אינך מתכוון לאף מילה ואנו לא מאמינים לך", האשימו

נתניהו נואם בטקס יום הזיכרון. לא השנה? (חדשות 2)

"אדוני ראש הממשלה, אל תגיע!": ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נציגים מקרב בני המשפחות השכולות קוראים לראש הממשלה שלא לנאום בטקס השנתי לזכר נפגעי פעולות האיבה ביום הזיכרון - זאת עקב שחרור עשרות מחבלים פלסטינים בחודשים האחרונים כחלק מהמשך המשא ומתן המדיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב, עליו חתומים ההורים השכולים רון קרמן ויוסי צור, בשם כל המשפחות החברות בארגון נפגעי הטרור אלמגור, פנו נציגי המשפחות לנתניהו בדרישה שלא ינאם בטקס הממלכתי של יום הזיכרון: "אנא חסוך מאיתנו ומשאר משפחות חללי הטרור את נאומך השנה", כתבו לנתניהו, "אל תגיע לטקס בהר הרצל ואל תישא דברים!".

"מאז הטקס בשנה שעברה שחררת רוצחים וחזרת על מהלך זה שלוש פעמים. שלושה תאריכים שנחרצו בבשרנו וחרצו את ליבנו! אילו באמת היינו כה חשובים ובאמת אתה משתתף בצערנו, יכולת למנוע סבל נוסף ומיותר זה מאיתנו", הטיחו ההורים בנתניהו.

מחאת המשפחות נגד שחרור אסירים (Yonatan Sindel/Flash90)


לטענת נציגי המשפחות, נאומו של נתניהו מיותר ואין טעם שיגיע: " שבענו משפע הקלישאות, הסיסמאות הנבובות וההבטחות שבנאומך, אינך מתכוון לאף מילה ואנו כבר איננו מאמינים לך ולשום מילה שתאמר. אל תעמיד אותנו ואת עצמך במצב מביך כי במילא מילותיך ודבריך יפלו על אוזניים ערלות. אל תישא את נאומך, הרפה מאיתנו ותן לנו להתייחד בשקט ובכבוד עם יקירינו".

 "כדאי שראש הממשלה לא יבזה את עצמו"

בשיחה עם חדשות 2 online הסביר יוסי צור, אביו של אסף צור ז"ל שנרצח בפיגוע טרור בקו 37 בחיפה לפני 11 שנים, את הצעד הקיצוני בו בחר לנקוט עם נציגים נוספים של המשפחות השכולות: "זה יהיה ציני מצדו לעמוד על הדוכן בהר הרצל ולספר לנו על הכאב הגדול כשהוא בעצמו תרם לזה עם שחרורי המחבלים. לכן קראנו לו שלא לבזות את עצמו ולא להגיע".

שחרור האסירים הצית את המחאה. ארכיון (AP)


לדבריו, מדובר ב"צעד חמור וקשה, אבל יהיה מוזר מאוד שנתניהו מצד אחד יגרום סבל למשפחות ויאשר עוד שחרורי מחבלים ומצד שני יופיע עם נאום מלא קלישאות וסיסמאות. הוא יגיד את הדברים ואז יחזור למשרדו ויחתום על שחרור של מחבלים נוספים. רק הלילה החזירו עוד גופות של מחבלים. על מה ולמה?".

צור הבהיר כי המשפחות קראו דווקא לראש הממשלה שלא להגיע ולא לנאום בטקס, ולא העבירו קריאה דומה לנשיא המדינה שחותם בפועל על השחרורים או לנשיא בית המשפט העליון, כיוון שלטענתן "נתניהו הוא זה שיוזם את השחרורים בתור הסמכות הבכירה ביותר, ולכן הוא האחראי".