שביתה כללית בפוריידיס: "לא נשתוק"

במחאה על פעולת תג המחיר שכללה השחתת עשרות כלי רכב וריסוס כתובת נאצה על מסגד בפוריידיס, הוכרזה היום שביתה כללית בכפר - אין לימודים ובתי העסק סגורים. "הגיע הזמן שהממשלה תתערב לפני שיהיה אסון"

המחאה שאחרי ה"תג מחיר": בכפר פוריידיס שבצפון מתקיימת היום (ד') שביתה כללית במחאה על פעולת "תג מחיר" אתמול. בכפר לא מתקיימים לימודים ובתי העסק סגורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כ-3,000 בני אדם הפגינו אמש בכפר אחרי שאתמול נוקבו צמיגיהם של כ-70 כלי רכב בכפר וכתובות נאצה רוססו במסגד אל-רחמה. המפגינים, ובהם מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלמית השייח' ראאד סלאח וחברי כנסת ערבים, צעדו מהכניסה לכפר אל המסגד שבו רוססו הכתובות: "מסגדים סוגרים במקום ישיבות". משתתפים יהודים בהפגנה הניפו שלטים שעליהם נכתב: "תג מחיר - זה טרור".

נשיא המדינה שוחח אתמול עם ראש המועצה המקומית פוריידיס יונס מרעי וגינה את המעשה, אבל התושבים עדיין זועמים. הם דורשים מהמשטרה לשים את ידיה על מי שעומד מאחורי הפעולה ולמנוע אירועים מעין אלה בעתיד.

"פעולת התג מחיר עברה כל גבול - כנראה שאף אחד לא מעוניין להפסיק את זה עד שתהיה שפיכות דמים", אמר אתמול תושב הכפר לחדשות 2 Online. "הגיע הזמן שהממשלה תתערב באופן מיידי לפני שיהיה אסון. אנחנו לא נשתוק על המעשה הזה".