אלפים הפגינו בפוריידיס: "תג מחיר - טרור"

כ-3000 בני אדם, יהודים וערבים, צעדו לעבר המסגד בכפר שבו רוססו כתובות נאצה במחאה על פעולת תג המחיר שבמסגרתה הושחתו גם עשרות כלי רכב. בין המפגינים: השייח' ראאד סלאח וח"כים ערבים. מחר תוכרז שביתה כללית בכפר

המחאה שאחרי ה"תג מחיר": כ-3,000 בני אדם הפגינו הערב (ג') בכפר פוריידיס אחרי שהבוקר נוקבו צמיגיהם של כ-70 כלי רכב בכפר וכתובות נאצה רוססו במסגד אל-רחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים, ובהם מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלמית השייח' ראאד סלאח וחברי כנסת ערבים, צעדו מהכניסה לכפר אל המסגד שבו רוססו הכתובות: "מסגדים סוגרים במקום ישיבות". משתתפים יהודים בהפגנה הניפו שלטים שעליהם נכתב: "תג מחיר - זה טרור".

נשיא המדינה שוחח היום עם ראש המועצה המקומית פוריידיס יונס מרעי וגינה את המעשה, אבל התושבים עדיין זועמים. הם דורשים מהמשטרה לשים את ידיה על מי שעומד מאחורי הפעולה ולמנוע אירועים מעין אלה בעתיד. כחלק מצעדי המחאה, מחר תוכרז שביתה כללית ובתי עסק ומוסדות חינוך בכפר - ייסגרו.  

"פעולת התג מחיר עברה כל גבול - כנראה שאף אחד לא מעוניין להפסיק את זה עד שתהיה שפיכות דמים", אמר היום תושב הכפר לחדשות 2 Online. "הגיע הזמן שהממשלה תתערב באופן מיידי לפני שיהיה אסון. אנחנו לא נשתוק על המעשה הזה".

חוף הכרמל: מגנים בתוקף את המעשה

ראש המועצה האזורית הסמוכה חוף הכרמל כרמל סלע שיגר מכתב היום ליונס מרעי, ראש המועצה המקומית פוריידיס, וגינה את המעשה. "ידידי היקר, קיבלנו בתדהמה את המעשה המחריד של ריסוס כתובות על קירות המסגד ופגיעה ברכוש תושבי הכפר", כתב סלע.

כ-70 כלי רכב נפגעו (רקאד מוחסין)

"צריך שהממשלה תתערב לפני שיהיה אסון" (רקאד מוחסין)

"המועצה האזורית חוף הכרמל מגנה בכל תוקף פעילות זו, שפוגעת ברכשי ליבם של תושבי הכפר ומקווה כי מקרים מהן אלו לא ישנו. לא ניתן למעשה קיצוני של בודדים להשליך על מערכת היחסים ההדוקה שבין תושבי חוף הכרמל לתושבי פוריידיס", הוסיף.